Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meijer reist rond door turnland met moeilijke boodschap

Meijer reist rond door turnland met moeilijke boodschap

OISTERWIJK (ANP) - In zijn rondgang langs turnverenigingen treft Mark Meijer deze week een hoop emotie. "En ik begrijp dat ook", zegt de technisch directeur van gymnastiekbond KNGU, die vorige week met het bestuur van de bond het topsportprogramma van de vrouwen stillegde. Het was een gevolg van de schuldbekentenis van turncoach Gerrit Beltman. Maar vooral ook van nieuwe getuigenissen over fysieke en geestelijke mishandeling door turntrainers die nu nog in dienst zijn van de KNGU of betrokken zijn bij het olympisch project.

Dinsdag bezocht Meijer PAX Haarlemmermeer en Turnz in Amsterdam. Bij die eerste vereniging traint Eythora Thorsdottir onder Patrick Kiens, een van de coaches - naast bondscoach Gerben Wiersma en bondstrainer Vincent Wevers - die in de beschuldigingen wordt genoemd. Bij Turnz wordt Oranje-turnster Sanna Veerman begeleid door Wolther Kooistra, een coach die zeker niet bekend staat om zijn harde aanpak.

Wiersma en Wevers mogen zo lang er een onafhankelijk onderzoek loopt hun functie niet meer uitoefenen. Zo bepaalde hun werkgever KNGU vorige week. Over de andere coaches die betrokken zijn bij het topsportprogramma - naast Kiens en Kooistra ook Nico Zijp (Flik-Flak Den Bosch) en Frank Louter (TON Almelo) - heeft de bond geen zeggenschap. Meijer verzocht de betreffende verenigingen ook hen voorlopig hun werkzaamheden te laten staken. "We willen een onafhankelijk onderzoek, waarbij we iedereen met slechte ervaringen verzoeken zich te melden", vertelt Meijer. "Als we zo de situatie rond de technische staf van de KNGU willen evalueren, dan zou je ook die vier clubcoaches even 'on hold' moeten zetten."

Met die boodschap reist Meijer, die zijn vakantie vorige week noodgedwongen moest afbreken, door het land waar hij niet altijd enthousiast ontvangen wordt. "Ik begrijp dat. Het is ongelooflijk lastig, voor de sporters en de betroffen coaches. Zeker als het gaat om coaches over wie nu in ieder geval in de openbaarheid niet negatief is gesproken."

Ondertussen sprak de in Oisterwijk woonachtige Meijer met sporters die bang zijn dat hun olympische missie in het gedrang komt. In Heerenveen is inmiddels de tijdelijke oplossing dat onder anderen Sanne en Lieke Wevers trainen onder José van der Veen, al clubtrainer in Heerenveen, en KNGU-coach Janneke Wiersma, de vrouw van de bondscoach. Olympisch kampioene Sanne Wevers klaagde desondanks op Instagram dat haar het werken "onmogelijk" wordt gemaakt. Meijer: "We zoeken naar een goede oplossing. Daarvoor ben ik nu overal aan het sparren en ga ik vrijdag, met alles wat ik dan gehoord heb, met vertegenwoordigers van de clubbesturen in gesprek. Het brengt een hoop emotie met zich mee. Ik snap dat het niet zo maar iets is wat ik vraag. Maar dit is volgens ons wel nodig."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong stormt top 100 binnen, Zverev blijft derde

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.

11 uur geleden
Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

1 dag geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

1 dag geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

1 dag geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

1 dag geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

1 dag geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

1 dag geleden