Meidengroep BLACKPINK krijgt onderscheiding van koning Charles
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft woensdagochtend de leden van de Zuid-Koreaanse meidengroep BLACKPINK ontvangen op Buckingham Palace. De vier leden van de groep kregen tijdens een ceremonie een onderscheiding van de koning, in het bijzijn van de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol en zijn vrouw.
De leden zijn benoemd tot erelid in de Orde van het Britse Rijk (MBE). In die orde zijn verschillende gradaties. Zo zijn er bijvoorbeeld ook de titels officier van de Orde van het Britse Rijk (OBE) en Commandeur in de Orde van het Britse Rijk (CBE).
De K-popgroep kreeg de onderscheiding voor de inzet voor de klimaattop COP26, die in 2021 plaatsvond in het Schotse Glasgow. Volgens het Britse hof moedigden de vier leden van BLACKPINK "miljoenen jongeren aan om deel te nemen aan de mondiale VN-conferentie over klimaatverandering en het onderwerp klimaatactie".
BLACKPINK werd in 2016 opgericht en is inmiddels een van de succesvolste K-popacts van het moment. De groep bestaat uit zangeressen Rosé, Jennie, Jisoo and Lisa. Zij waren ook aanwezig bij het staatsbanket op dinsdagavond. Eerder op woensdag was al een eerbetoon aan de groep te horen bij de wisseling van de wacht bij Buckingham Palace. De militaire band speelde toen een versie van het BLACKPINK-nummer Ddu-Du Ddu-Du.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
4 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.
3 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
15 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
16 uur geleden