Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meidengroep BLACKPINK krijgt onderscheiding van koning Charles

Meidengroep BLACKPINK krijgt onderscheiding van koning Charles

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft woensdagochtend de leden van de Zuid-Koreaanse meidengroep BLACKPINK ontvangen op Buckingham Palace. De vier leden van de groep kregen tijdens een ceremonie een onderscheiding van de koning, in het bijzijn van de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol en zijn vrouw.

De leden zijn benoemd tot erelid in de Orde van het Britse Rijk (MBE). In die orde zijn verschillende gradaties. Zo zijn er bijvoorbeeld ook de titels officier van de Orde van het Britse Rijk (OBE) en Commandeur in de Orde van het Britse Rijk (CBE).

De K-popgroep kreeg de onderscheiding voor de inzet voor de klimaattop COP26, die in 2021 plaatsvond in het Schotse Glasgow. Volgens het Britse hof moedigden de vier leden van BLACKPINK "miljoenen jongeren aan om deel te nemen aan de mondiale VN-conferentie over klimaatverandering en het onderwerp klimaatactie".

BLACKPINK werd in 2016 opgericht en is inmiddels een van de succesvolste K-popacts van het moment. De groep bestaat uit zangeressen Rosé, Jennie, Jisoo and Lisa. Zij waren ook aanwezig bij het staatsbanket op dinsdagavond. Eerder op woensdag was al een eerbetoon aan de groep te horen bij de wisseling van de wacht bij Buckingham Palace. De militaire band speelde toen een versie van het BLACKPINK-nummer Ddu-Du Ddu-Du.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

24 seconden geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

5 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

6 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

6 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

6 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

8 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

10 uur geleden