Meidengroep BLACKPINK krijgt onderscheiding van koning Charles
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft woensdagochtend de leden van de Zuid-Koreaanse meidengroep BLACKPINK ontvangen op Buckingham Palace. De vier leden van de groep kregen tijdens een ceremonie een onderscheiding van de koning, in het bijzijn van de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol en zijn vrouw.
De leden zijn benoemd tot erelid in de Orde van het Britse Rijk (MBE). In die orde zijn verschillende gradaties. Zo zijn er bijvoorbeeld ook de titels officier van de Orde van het Britse Rijk (OBE) en Commandeur in de Orde van het Britse Rijk (CBE).
De K-popgroep kreeg de onderscheiding voor de inzet voor de klimaattop COP26, die in 2021 plaatsvond in het Schotse Glasgow. Volgens het Britse hof moedigden de vier leden van BLACKPINK "miljoenen jongeren aan om deel te nemen aan de mondiale VN-conferentie over klimaatverandering en het onderwerp klimaatactie".
BLACKPINK werd in 2016 opgericht en is inmiddels een van de succesvolste K-popacts van het moment. De groep bestaat uit zangeressen Rosé, Jennie, Jisoo and Lisa. Zij waren ook aanwezig bij het staatsbanket op dinsdagavond. Eerder op woensdag was al een eerbetoon aan de groep te horen bij de wisseling van de wacht bij Buckingham Palace. De militaire band speelde toen een versie van het BLACKPINK-nummer Ddu-Du Ddu-Du.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
4 uur geleden