Megaupload-oprichter Kim Dotcom mag worden uitgeleverd aan VS
WELLINGTON (ANP/DPA) - De Duitse internetondernemer Kim Dotcom, bekend als oprichter van hostingbedrijf Megaupload, mag worden uitgeleverd aan de Verenigde Staten, heeft een Nieuw-Zeelandse rechtbank woensdag geoordeeld. Het Hooggerechtshof van dat land heeft wel bepaald dat hij en een medeverdachte nog in beroep mogen gaan tegen de uitlevering.
Dotcom (geboren als Kim Schmitz) probeert samen met drie medeverdachten, onder wie de Zwollenaar Bram van der Kolk, al sinds 2012 te voorkomen dat hij wordt uitgeleverd. In dat jaar deed de Nieuw-Zeelandse politie een inval in Dotcoms huis in de stad Auckland. De Amerikaanse autoriteiten willen de vier mannen vervolgen in verband met de voormalige website Megaupload, die in 2012 op last van de Amerikaanse federale politiedienst FBI werd gesloten na een veroordeling om internetpiraterij.
Het Nieuw-Zeelandse Hooggerechtshof zette woensdag een streep door een uitspraak van een Hof van Beroep, dat eerder had geoordeeld dat er sprake was van een procedurefout. Wel krijgen de vier nog een keer de kans om hun uitlevering aan te vechten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
5 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
5 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
6 uur geleden