Megaupload-oprichter Kim Dotcom mag worden uitgeleverd aan VS
WELLINGTON (ANP/DPA) - De Duitse internetondernemer Kim Dotcom, bekend als oprichter van hostingbedrijf Megaupload, mag worden uitgeleverd aan de Verenigde Staten, heeft een Nieuw-Zeelandse rechtbank woensdag geoordeeld. Het Hooggerechtshof van dat land heeft wel bepaald dat hij en een medeverdachte nog in beroep mogen gaan tegen de uitlevering.
Dotcom (geboren als Kim Schmitz) probeert samen met drie medeverdachten, onder wie de Zwollenaar Bram van der Kolk, al sinds 2012 te voorkomen dat hij wordt uitgeleverd. In dat jaar deed de Nieuw-Zeelandse politie een inval in Dotcoms huis in de stad Auckland. De Amerikaanse autoriteiten willen de vier mannen vervolgen in verband met de voormalige website Megaupload, die in 2012 op last van de Amerikaanse federale politiedienst FBI werd gesloten na een veroordeling om internetpiraterij.
Het Nieuw-Zeelandse Hooggerechtshof zette woensdag een streep door een uitspraak van een Hof van Beroep, dat eerder had geoordeeld dat er sprake was van een procedurefout. Wel krijgen de vier nog een keer de kans om hun uitlevering aan te vechten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden