Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Megaroof in Los Angeles: mogelijk 30 miljoen aan cash buitgemaakt

Megaroof in Los Angeles: mogelijk 30 miljoen aan cash buitgemaakt

LOS ANGELES (ANP) - Dieven hebben in Los Angeles ongemerkt een geldopslag geplunderd. De buit bedraagt mogelijk 30 miljoen dollar (27 miljoen euro), schrijft The Los Angeles Times. Het gaat om een van de grootste diefstallen van contant geld in de geschiedenis van de miljoenenstad, zeggen bronnen tegen de krant.

De daders kregen toegang tot een complex waar geld van bedrijven wordt opgeslagen. Het is nog onduidelijk hoe de criminelen dat precies voor elkaar kregen. Ze kwamen volgens ingewijden via het dak binnen, maar het is nog niet bekend hoe ze de alarmsystemen wisten te omzeilen.

De autoriteiten hebben nog niet bekendgemaakt welk bedrijf het doelwit was, alleen dat het gaat om een pand in de wijk Sylmar. Er wisten naar verluidt maar weinig mensen van de enorme geldbedragen die daar lagen opgeslagen.

Het vermoeden bestaat dat een ervaren team van inbrekers verantwoordelijk is voor de inbraak. Die is afgelopen zondag uitgevoerd, maar zou pas een dag later aan het licht zijn gekomen.

Meer uit Buitenland

Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

2 uur geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

6 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

6 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

7 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

8 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

9 uur geleden