Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Megaproces over veiligheid bedrijven industrieterrein Chemelot

Megaproces over veiligheid bedrijven industrieterrein Chemelot

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch buigt zich vanaf donderdag over de veiligheid op industrieterrein Chemelot bij Geleen. Vier bedrijven en Chemelot zelf moeten zich voor de rechtbank verantwoorden voor enkele zware incidenten de afgelopen jaren. Bekeken wordt of de nalatigheden strafbaar zijn en welke eventuele boete daar passend voor is. En wie eigenlijk aansprakelijk is, het betreffende bedrijf of Chemelot.

Justitie onderzocht sinds 2018 enkele zware ongevallen op Chemelot vanaf 2015, zoals een brand in een naftakraker van Sabic eind 2016, waardoor een werknemer overleed en een ander zwaargewond raakte; het inzakken van een dak van een nafta-opslagtank van Sabic in 2015 en het weglekken van licht ontvlambaar gas bij Sabic in 2016. Ook incidenten bij drie andere bedrijven werden onderzocht.

In totaal zijn negen zittingsdagen uitgetrokken voor de zaak "Castor Milieu", zoals justitie die gedoopt heeft. Daarbij staan naast Sabic ook ammoniakfabriek OCI Nitrogen, kunststoffabriek Borealis Plasomers, chemiebedrijf AnQore, en beheerder Chemelot Site Permit zelf terecht. Het gaat om onregelmatigheden tussen 2015 en 2019 op het 800 hectare grote industrieterrein met zo'n 200 fabrieken met 8500 werknemers en een innovatieve campus.

De provincie Limburg moet toezicht houden op het naleven van de vergunningen op Chemelot. Een woordvoerder laat echter weten dat de provincie de rechtszaak niet met meer aandacht volgt dan andere onderwerpen, omdat ze er geen partij in is.

Meer uit Binnenland

Man neergeschoten in centrum Rotterdam, met spoed naar ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

1 uur geleden
Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

7 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

11 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

12 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

13 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

15 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

15 uur geleden