Megaoperatie in pinland om nieuwe techniek bankpasjes
AMSTERDAM (ANP) - Alle Maestro-betaalpasjes in Nederland zullen vanaf midden 2023 worden vervangen en het bekende Maestro-logo verdwijnt geleidelijk. Betaalbedrijven Mastercard en Visa komen beide met nieuwe technologie. Daardoor zullen betaalpassen meer op creditcards gaan lijken en ook beter te gebruiken zijn bij onlinebetalingen. Om dat mogelijk te maken moeten komend jaar iets minder dan de helft van alle betaalautomaten in bijvoorbeeld winkels en horeca worden aangepast via een software-update.
Betaalvereniging Nederland meldt dat ABN AMRO, ING en Rabobank hun zakelijke klanten vanaf begin volgend jaar een nieuw contract aanbieden om de nieuwe kaarten te kunnen accepteren. De nieuwe kaarten, met de namen Debit Mastercard en Visa Debit, zijn nu in sommige andere Europese landen beschikbaar zoals in Duitsland en België. Ook bepaalde onlinebanken hebben al kaarten met de nieuwe technologie. Daarmee kunnen hun klanten nu nog lang niet overal in Nederland terecht.
Uiteindelijk moeten de nieuwe kaarten er juist toe leiden dat de betaalpassen van de Nederlandse banken op nog meer plaatsen bruikbaar worden. Zo kunnen Nederlandse betaalpassen in de Verenigde Staten wel gebruikt worden om geld op te nemen, maar vaak niet om in winkels te betalen, schrijft Mastercard op een weblog over de overstap. De nieuwe betaalpassen zullen op dezelfde plekken worden geaccepteerd als de creditcards van Mastercard en Visa.
Ondernemers zullen door banken en betaalinstellingen worden benaderd over de overstap naar de nieuwe kaartsoorten. Volgens directeur Gijs Boudewijn van Betaalvereniging Nederland kunnen de nieuwe pasjes daarom bij de meeste kassa's in Nederland gebruikt worden. Wanneer banken de nieuwe kaarten gaan uitgeven, is nog niet bekend. Vanaf 1 juli 2023 komen er in ieder geval geen nieuwe pasjes van Maestro meer bij, meldt Mastercard.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
9 uur geleden