Megafabriek Tesla in Shanghai blijft maandag dicht door corona
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De megafabriek van Tesla in Shanghai blijft maandag nog dicht vanwege coronabeperkende maatregelen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg na berichtgeving dat de fabrikant van elektrische auto's de productie in de fabriek maandag weer wilde herstarten. De inwoners van de Chinese miljoenenstad hadden de afgelopen week te maken met een lockdown waardoor de fabriek dicht moest. De fabriek is van groot belang voor Tesla omdat er grote hoeveelheden elektrische auto's worden gebouwd.
Tesla meldde zondag in een memo dat de bestaande coronarestricties gehandhaafd worden en vroeg medewerkers om thuis te blijven. De fabriek zit in het oosten van de stad. Dat gedeelte heeft nog te maken met strenge restricties als gevolg van de lockdown.
De ongeveer 25 miljoen inwoners van Shanghai mogen alleen hun huis verlaten om verplichte coronatests te laten doen. Het financiële centrum van China kampt met een uitbraak van het coronavirus. Op zaterdag werden meer dan 8000 nieuwe besmettingen vastgesteld. Begin maart waren dat er nog een handvol. Maandag worden inwoners massaal getest op het coronavirus.
Tesla-topman Elon Musk zei in een tweet dat de coronamaatregelen in China en de algehele verstoringen van de logistieke keten voor een "uitzonderlijk lastig" eerste kwartaal hebben gezorgd voor het bedrijf. Desondanks meldde Tesla zaterdag dat het bedrijf wereldwijd ruim 310.000 auto's wist af te leveren, naar eigen zeggen een nieuw record. Kenners hadden op een iets lager aantal gerekend. In dezelfde periode vorig jaar kwam het aantal afgeleverde elektrische auto's nog uit op bijna 185.000.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
12 uur geleden