Megafabriek Tesla in Shanghai blijft maandag dicht door corona
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - De megafabriek van Tesla in Shanghai blijft maandag nog dicht vanwege coronabeperkende maatregelen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg na berichtgeving dat de fabrikant van elektrische auto's de productie in de fabriek maandag weer wilde herstarten. De inwoners van de Chinese miljoenenstad hadden de afgelopen week te maken met een lockdown waardoor de fabriek dicht moest. De fabriek is van groot belang voor Tesla omdat er grote hoeveelheden elektrische auto's worden gebouwd.
Tesla meldde zondag in een memo dat de bestaande coronarestricties gehandhaafd worden en vroeg medewerkers om thuis te blijven. De fabriek zit in het oosten van de stad. Dat gedeelte heeft nog te maken met strenge restricties als gevolg van de lockdown.
De ongeveer 25 miljoen inwoners van Shanghai mogen alleen hun huis verlaten om verplichte coronatests te laten doen. Het financiƫle centrum van China kampt met een uitbraak van het coronavirus. Op zaterdag werden meer dan 8000 nieuwe besmettingen vastgesteld. Begin maart waren dat er nog een handvol. Maandag worden inwoners massaal getest op het coronavirus.
Tesla-topman Elon Musk zei in een tweet dat de coronamaatregelen in China en de algehele verstoringen van de logistieke keten voor een "uitzonderlijk lastig" eerste kwartaal hebben gezorgd voor het bedrijf. Desondanks meldde Tesla zaterdag dat het bedrijf wereldwijd ruim 310.000 auto's wist af te leveren, naar eigen zeggen een nieuw record. Kenners hadden op een iets lager aantal gerekend. In dezelfde periode vorig jaar kwam het aantal afgeleverde elektrische auto's nog uit op bijna 185.000.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
8 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
8 uur geleden