Megabrug uit The Bridge krijgt verfbeurt van 13 jaar
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De bijna 8 kilometer lange brug tussen Denemarken en Zweden krijgt voor het eerst in twintig jaar een verfbeurt. Schilders moeten 300.000 vierkante meter brug onder handen nemen. De mega-operatie duurt naar verwachting zo'n dertien jaar.
De Sontbrug is ook ver buiten de landen bekend dankzij de Zweeds-Deense tv-serie The Bridge. De brug heeft een verfbeurt nodig om aantasting van het metaal te voorkomen. De brug wordt voor het eerst geverfd sinds de verbinding in 2000 opende voor wegverkeer.
De onderdelen van de brug waren oorspronkelijk geverfd op land voordat ze werden geplaatst. Dit keer wacht schilders een grotere uitdaging. "Het is een erg speciale klus, want je werkt 20 tot 30 meter boven de zee terwijl je hangt aan portaalkranen", zegt topman Jens Mork van de onderneming Muehlhan Denmark. Hij verwacht dat zo'n 300.000 tot 400.000 liter verf nodig is voor het project.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
9 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
10 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
11 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geleden