Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Megabrug uit The Bridge krijgt verfbeurt van 13 jaar

Megabrug uit The Bridge krijgt verfbeurt van 13 jaar

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De bijna 8 kilometer lange brug tussen Denemarken en Zweden krijgt voor het eerst in twintig jaar een verfbeurt. Schilders moeten 300.000 vierkante meter brug onder handen nemen. De mega-operatie duurt naar verwachting zo'n dertien jaar.

De Sontbrug is ook ver buiten de landen bekend dankzij de Zweeds-Deense tv-serie The Bridge. De brug heeft een verfbeurt nodig om aantasting van het metaal te voorkomen. De brug wordt voor het eerst geverfd sinds de verbinding in 2000 opende voor wegverkeer.

De onderdelen van de brug waren oorspronkelijk geverfd op land voordat ze werden geplaatst. Dit keer wacht schilders een grotere uitdaging. "Het is een erg speciale klus, want je werkt 20 tot 30 meter boven de zee terwijl je hangt aan portaalkranen", zegt topman Jens Mork van de onderneming Muehlhan Denmark. Hij verwacht dat zo'n 300.000 tot 400.000 liter verf nodig is voor het project.

Meer uit Buitenland

New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

20 minuten geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

1 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

5 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

9 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

9 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

9 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

10 uur geleden