Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meevaller kabinet door lager aantal leerlingen en studenten

Meevaller kabinet door lager aantal leerlingen en studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft volgend jaar een meevaller van 343 miljoen euro doordat er minder leerlingen en studenten zijn dan verwacht. Dat komt onder meer omdat mbo'ers vaker aan het werk gaan in plaats van door te studeren op het hbo, de toestroom van internationale studenten op universiteiten lager uit lijkt te pakken en havisten vaker kiezen voor een tussenjaar na hun eindexamen. Dat staat in de op Prinsjesdag gepresenteerde onderwijsbegroting.

Ook omdat meer mbo'ers kiezen voor de Beroeps Begeleidende Leerweg (bbl) is er een meevaller. Studenten die kiezen voor zulke opleidingen zijn het grootste deel van de week aan het werk en komen af en toe op de opleiding. Dat is volgens het kabinet momenteel aantrekkelijk vanwege de gunstige arbeidsmarkt. Omdat de kosten van een bbl-student veel lager zijn, zorgt dat voor een meevaller op de begroting.

Ook in 2024 en 2025 verwacht het kabinet ruim 300 miljoen euro minder kwijt te zijn door teruglopende studenten- en leerlingenaantallen.

Meer uit Binnenland

1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

23 minuten geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

1 uur geleden
Copernicus ziet grote wolken met Saharastof naar Europa komen

BONN (ANP) - Flinke stofwolken uit de Sahara waaien de komende dagen over West-Europa heen. De Europese weer- en klimaatdienst Copernicus ziet een opvallend grote stofpluim naderen, die eerst Spanje en Portugal bereikt en aan het eind van de week op grotere hoogten ook over Nederland en zelfs Scandinavië trekt.

2 uur geleden
Ouders in zedenzaak 'voorzichtig blij', maar vrezen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."

2 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.

3 uur geleden
Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

15 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

15 uur geleden