Meevaller kabinet door lager aantal leerlingen en studenten
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft volgend jaar een meevaller van 343 miljoen euro doordat er minder leerlingen en studenten zijn dan verwacht. Dat komt onder meer omdat mbo'ers vaker aan het werk gaan in plaats van door te studeren op het hbo, de toestroom van internationale studenten op universiteiten lager uit lijkt te pakken en havisten vaker kiezen voor een tussenjaar na hun eindexamen. Dat staat in de op Prinsjesdag gepresenteerde onderwijsbegroting.
Ook omdat meer mbo'ers kiezen voor de Beroeps Begeleidende Leerweg (bbl) is er een meevaller. Studenten die kiezen voor zulke opleidingen zijn het grootste deel van de week aan het werk en komen af en toe op de opleiding. Dat is volgens het kabinet momenteel aantrekkelijk vanwege de gunstige arbeidsmarkt. Omdat de kosten van een bbl-student veel lager zijn, zorgt dat voor een meevaller op de begroting.
Ook in 2024 en 2025 verwacht het kabinet ruim 300 miljoen euro minder kwijt te zijn door teruglopende studenten- en leerlingenaantallen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
3 minuten geledenHEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.
12 minuten geledenYSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".
1 uur geledenSAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.
9 uur geleden