Meevaller kabinet door lager aantal leerlingen en studenten
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft volgend jaar een meevaller van 343 miljoen euro doordat er minder leerlingen en studenten zijn dan verwacht. Dat komt onder meer omdat mbo'ers vaker aan het werk gaan in plaats van door te studeren op het hbo, de toestroom van internationale studenten op universiteiten lager uit lijkt te pakken en havisten vaker kiezen voor een tussenjaar na hun eindexamen. Dat staat in de op Prinsjesdag gepresenteerde onderwijsbegroting.
Ook omdat meer mbo'ers kiezen voor de Beroeps Begeleidende Leerweg (bbl) is er een meevaller. Studenten die kiezen voor zulke opleidingen zijn het grootste deel van de week aan het werk en komen af en toe op de opleiding. Dat is volgens het kabinet momenteel aantrekkelijk vanwege de gunstige arbeidsmarkt. Omdat de kosten van een bbl-student veel lager zijn, zorgt dat voor een meevaller op de begroting.
Ook in 2024 en 2025 verwacht het kabinet ruim 300 miljoen euro minder kwijt te zijn door teruglopende studenten- en leerlingenaantallen.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
7 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
9 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
12 uur geleden