Meevaller kabinet door lager aantal leerlingen en studenten
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft volgend jaar een meevaller van 343 miljoen euro doordat er minder leerlingen en studenten zijn dan verwacht. Dat komt onder meer omdat mbo'ers vaker aan het werk gaan in plaats van door te studeren op het hbo, de toestroom van internationale studenten op universiteiten lager uit lijkt te pakken en havisten vaker kiezen voor een tussenjaar na hun eindexamen. Dat staat in de op Prinsjesdag gepresenteerde onderwijsbegroting.
Ook omdat meer mbo'ers kiezen voor de Beroeps Begeleidende Leerweg (bbl) is er een meevaller. Studenten die kiezen voor zulke opleidingen zijn het grootste deel van de week aan het werk en komen af en toe op de opleiding. Dat is volgens het kabinet momenteel aantrekkelijk vanwege de gunstige arbeidsmarkt. Omdat de kosten van een bbl-student veel lager zijn, zorgt dat voor een meevaller op de begroting.
Ook in 2024 en 2025 verwacht het kabinet ruim 300 miljoen euro minder kwijt te zijn door teruglopende studenten- en leerlingenaantallen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
12 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
15 uur geleden