Meeste woningen erbij in Zuid-Holland, minste in Drenthe
DEN HAAG (ANP) - De meeste woningen werden vorig jaar opgeleverd in Zuid-Holland. Dat komt naar voren uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In deze provincie werden bijna 18.000 woningen opgeleverd. In Drenthe steeg het aantal woningen het minst, met slechts 1500.
Het statistiekbureau maakt in zijn cijfers onderscheid tussen nieuw gebouwde woningen en woningen die op een andere manier zijn gerealiseerd. Dat laatste kan bijvoorbeeld door het ombouwen van kantoorpanden tot appartementen of het opsplitsen van bestaande woningen.
De stad waar in absolute aantallen de meeste woningen bij kwamen, lag overigens niet in Zuid-Holland. Dat was Amsterdam, waar 6400 huizen werden gerealiseerd. De hoofdstad droeg daarmee bij aan de stijging in Noord-Holland: deze provincie stond met bijna 16.700 woningen op de tweede plek. Amsterdam wordt gevolgd door Rotterdam, waar er vorig jaar 4500 woningen bij kwamen.
Het totale aantal woningen dat in 2024 in Nederland is gerealiseerd kwam uit op 82.000, constateert het CBS. Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening meldde in zijn vorige week gepubliceerde Staat van de Volkshuisvesting al hetzelfde aantal. Volgens het statistiekbureau lag het aantal nieuwe woningen op het laagste niveau in zes jaar tijd, terwijl het kabinet streeft naar jaarlijks 100.000 nieuwe woningen.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
13 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
15 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
1 dag geleden