Meeste stages worden volgens werkgevers wel vergoed
DEN HAAG (ANP) - De meeste stages in Nederland worden wel vergoed. Dat zeggen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op onderzoek van CNV dat bijna de helft van de stagiairs niet betaald wordt. In sectoren waar de meeste stages plaatsvinden zijn volgens de werkgevers goede afspraken over vergoedingen gemaakt.
Uit onderzoek van vakbond CNV blijkt dat 43 procent van de stagiairs geen stagevergoeding ontvangt. Voor het onderzoek werden ruim 3000 (oud-) stagiairs ondervraagd. VNO-NCW zegt dat op dit gebied de laatste jaren juist veel is verbeterd. "We weten niet wanneer de oud-stagiairs in dit onderzoek stage hebben gelopen en in welke sectoren. In het onderwijs zijn heel lang geen stagevergoedingen betaald, maar dat is enkele jaren geleden veranderd."
Bedrijven leveren massaal stageplaatsen, zegt VNO-NCW. Zo zijn er alleen al bijna 250.000 erkende leerbedrijven in het middelbaar beroepsonderwijs. Werkgevers hebben vorig jaar afgesproken dat stagiairs een passende vergoeding krijgen die ten minste hun onkosten dekt. "Stages zijn een essentieel onderdeel van de opleiding", zegt de woordvoerder. "VNO-NCW en MKB-Nederland vinden het belangrijk dat de eerste kennismaking van jongeren met de arbeidsmarkt een positieve is".
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.
44 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI ziet veranderingen in het zoek- en boekgedrag.
1 uur geledenWIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.
2 uur geleden