Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste stages worden volgens werkgevers wel vergoed

Meeste stages worden volgens werkgevers wel vergoed

DEN HAAG (ANP) - De meeste stages in Nederland worden wel vergoed. Dat zeggen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op onderzoek van CNV dat bijna de helft van de stagiairs niet betaald wordt. In sectoren waar de meeste stages plaatsvinden zijn volgens de werkgevers goede afspraken over vergoedingen gemaakt.

Uit onderzoek van vakbond CNV blijkt dat 43 procent van de stagiairs geen stagevergoeding ontvangt. Voor het onderzoek werden ruim 3000 (oud-) stagiairs ondervraagd. VNO-NCW zegt dat op dit gebied de laatste jaren juist veel is verbeterd. "We weten niet wanneer de oud-stagiairs in dit onderzoek stage hebben gelopen en in welke sectoren. In het onderwijs zijn heel lang geen stagevergoedingen betaald, maar dat is enkele jaren geleden veranderd."

Bedrijven leveren massaal stageplaatsen, zegt VNO-NCW. Zo zijn er alleen al bijna 250.000 erkende leerbedrijven in het middelbaar beroepsonderwijs. Werkgevers hebben vorig jaar afgesproken dat stagiairs een passende vergoeding krijgen die ten minste hun onkosten dekt. "Stages zijn een essentieel onderdeel van de opleiding", zegt de woordvoerder. "VNO-NCW en MKB-Nederland vinden het belangrijk dat de eerste kennismaking van jongeren met de arbeidsmarkt een positieve is".

Meer uit Financieel

Greenpeace pleit voor nieuwe taks op 'luxetickets'

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace pleit voor een nieuwe taks op businessclasstickets en eersteklastickets in de luchtvaartsector. Argument hiervoor is dat de stoelen van deze tickets veel meer ruimte innemen en dus vervuilender zijn.

45 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na zwakke Amerikaanse banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.

3 uur geleden
VS dreigen met tegenmaatregelen tegen EU om boetes voor bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".

4 uur geleden
EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

7 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

7 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

7 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

8 uur geleden