Meeste stages worden volgens werkgevers wel vergoed
DEN HAAG (ANP) - De meeste stages in Nederland worden wel vergoed. Dat zeggen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op onderzoek van CNV dat bijna de helft van de stagiairs niet betaald wordt. In sectoren waar de meeste stages plaatsvinden zijn volgens de werkgevers goede afspraken over vergoedingen gemaakt.
Uit onderzoek van vakbond CNV blijkt dat 43 procent van de stagiairs geen stagevergoeding ontvangt. Voor het onderzoek werden ruim 3000 (oud-) stagiairs ondervraagd. VNO-NCW zegt dat op dit gebied de laatste jaren juist veel is verbeterd. "We weten niet wanneer de oud-stagiairs in dit onderzoek stage hebben gelopen en in welke sectoren. In het onderwijs zijn heel lang geen stagevergoedingen betaald, maar dat is enkele jaren geleden veranderd."
Bedrijven leveren massaal stageplaatsen, zegt VNO-NCW. Zo zijn er alleen al bijna 250.000 erkende leerbedrijven in het middelbaar beroepsonderwijs. Werkgevers hebben vorig jaar afgesproken dat stagiairs een passende vergoeding krijgen die ten minste hun onkosten dekt. "Stages zijn een essentieel onderdeel van de opleiding", zegt de woordvoerder. "VNO-NCW en MKB-Nederland vinden het belangrijk dat de eerste kennismaking van jongeren met de arbeidsmarkt een positieve is".
Meer uit Financieel
KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
18 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
6 uur geleden