Meeste stages worden volgens werkgevers wel vergoed
DEN HAAG (ANP) - De meeste stages in Nederland worden wel vergoed. Dat zeggen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op onderzoek van CNV dat bijna de helft van de stagiairs niet betaald wordt. In sectoren waar de meeste stages plaatsvinden zijn volgens de werkgevers goede afspraken over vergoedingen gemaakt.
Uit onderzoek van vakbond CNV blijkt dat 43 procent van de stagiairs geen stagevergoeding ontvangt. Voor het onderzoek werden ruim 3000 (oud-) stagiairs ondervraagd. VNO-NCW zegt dat op dit gebied de laatste jaren juist veel is verbeterd. "We weten niet wanneer de oud-stagiairs in dit onderzoek stage hebben gelopen en in welke sectoren. In het onderwijs zijn heel lang geen stagevergoedingen betaald, maar dat is enkele jaren geleden veranderd."
Bedrijven leveren massaal stageplaatsen, zegt VNO-NCW. Zo zijn er alleen al bijna 250.000 erkende leerbedrijven in het middelbaar beroepsonderwijs. Werkgevers hebben vorig jaar afgesproken dat stagiairs een passende vergoeding krijgen die ten minste hun onkosten dekt. "Stages zijn een essentieel onderdeel van de opleiding", zegt de woordvoerder. "VNO-NCW en MKB-Nederland vinden het belangrijk dat de eerste kennismaking van jongeren met de arbeidsmarkt een positieve is".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
26 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
10 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
15 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiƫle situatie schaadt.
15 uur geleden