Meeste stages worden volgens werkgevers wel vergoed
DEN HAAG (ANP) - De meeste stages in Nederland worden wel vergoed. Dat zeggen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op onderzoek van CNV dat bijna de helft van de stagiairs niet betaald wordt. In sectoren waar de meeste stages plaatsvinden zijn volgens de werkgevers goede afspraken over vergoedingen gemaakt.
Uit onderzoek van vakbond CNV blijkt dat 43 procent van de stagiairs geen stagevergoeding ontvangt. Voor het onderzoek werden ruim 3000 (oud-) stagiairs ondervraagd. VNO-NCW zegt dat op dit gebied de laatste jaren juist veel is verbeterd. "We weten niet wanneer de oud-stagiairs in dit onderzoek stage hebben gelopen en in welke sectoren. In het onderwijs zijn heel lang geen stagevergoedingen betaald, maar dat is enkele jaren geleden veranderd."
Bedrijven leveren massaal stageplaatsen, zegt VNO-NCW. Zo zijn er alleen al bijna 250.000 erkende leerbedrijven in het middelbaar beroepsonderwijs. Werkgevers hebben vorig jaar afgesproken dat stagiairs een passende vergoeding krijgen die ten minste hun onkosten dekt. "Stages zijn een essentieel onderdeel van de opleiding", zegt de woordvoerder. "VNO-NCW en MKB-Nederland vinden het belangrijk dat de eerste kennismaking van jongeren met de arbeidsmarkt een positieve is".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
2 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
5 uur geleden