Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste slachtoffers van Chinese vliegtuigcrash geïdentificeerd

Meeste slachtoffers van Chinese vliegtuigcrash geïdentificeerd

BEIJING (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De meeste slachtoffers van de Chinese vliegtuigcrash zijn geïdentificeerd. Het gaat om 120 van de 132 slachtoffers. Bij het neerkomen van de Boeing 737-800 stierven alle inzittenden.

Het vliegtuig van China Eastern Airlines verongelukte maandag tijdens een binnenlandse vlucht in de bergen bij Wuzhou, een stad in de zuidelijke regio Guangxi. Het is niet duidelijk waar de crash door is veroorzaakt. Bij het onderzoek zijn geen sporen van explosieven gevonden, meldt de Chinese luchtvaartautoriteit.

Er wordt nog steeds gezocht naar de tweede zwarte doos. Die bevat de vluchtgegevens. De doos met de geluidsrecorder werd woensdag al aangetroffen. Bij de zoekactie ligt de focus op de honderden meters rondom de plek waar het vliegtuig neerkwam, hoewel een deel van de vleugel 12 kilometer verderop is gevonden.

Meer uit Buitenland

Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

23 minuten geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

24 minuten geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

26 minuten geleden
VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

1 uur geleden
Nog eens 35 miljard dollar extra steun voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.

2 uur geleden
Reuters: Trump kondigt volgende week wederopbouwplan Gaza aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.

2 uur geleden
Zuid-Afrika zet leger in tegen georganiseerde misdaad

JOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".

3 uur geleden