Meeste rondjes voor Verstappen in ochtendtest Barcelona
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is voortvarend begonnen aan de testdagen van de Formule 1 in Barcelona. De Limburger reed in de ochtendsessie de meeste rondjes van alle coureurs op het Circuit de Catalunya. Hij noteerde er 91 in zijn bolide van Red Bull.
Verstappen was de op twee na snelste in 1.17,787. De Fin Valtteri Bottas ging 79 keer rond en klokte 1,17,313 als snelste rondje in zijn Mercedes. De Mexicaan Sergio Pérez zette de tweede tijd neer in zijn Racing Point: 1.17,375.
De 22-jarige Verstappen kende ogenschijnlijk geen problemen tijdens de eerste officiële testsessie. Hij was kort na 09.00 uur al te vinden op het circuit en reed door tot even voor 13.00 uur. Tussendoor was er een aantal pitstops, onder meer één nadat hij in een bocht een klein foutje had gemaakt.
Geen incidenten
Het was goed zichtbaar dat de teams afgelopen winter geen drastische veranderingen hoefden door te voeren aan hun auto’s en kon voortbouwen op hun bestaande versie van 2019. Vrijwel alle coureurs die in actie kwamen, reden betrekkelijk veel rondjes. Incidenten op de baan waren er niet.
De Formule 1 koos dit jaar met opzet voor een pas op de plaats qua regelgeving. In 2021 slaat de koningsklasse een compleet andere koers in met budgetplafonds voor de teams en grote wijzigingen in chassis en aerodynamica.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
7 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
13 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
19 uur geleden