Meeste reizigers op Amerikaanse vliegvelden sinds maart
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse luchthavens hebben zondag het grootste aantal passagiers over de vloer gekregen sinds het begin van de virusuitbraak half maart. Volgens de Transportation Security Administration (TSA), die hierover cijfers bijhoudt, reisden er bijna 1,3 miljoen mensen via vliegvelden in de Verenigde Staten.
Het aantal Amerikaanse vliegtuigpassagiers was nog wel ongeveer 50 procent lager dan op dezelfde datum vorig jaar, maar het was toch ook al de zesde keer in tien dagen dat er meer dan een 1 miljoen reizigers werden gesignaleerd. Dit ondanks dat er nog steeds meer coronabesmettingen bijkomen. Ook blijven deskundigen in het land erop aandringen om niet met het vliegtuig op vakantie te gaan.
Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen laten personeel dat eerder op straat belandde door de coronacrisis, de laatste dagen ook weer terugkeren op hun werk. Het is een van de voorwaarden voor de 15 miljard dollar aan steun die de sector krijgt als onderdeel van het coronasteunpakket van 900 miljard dollar, waaronder president Donald Trump zijn handtekening heeft gezet. Om in aanmerking te komen voor de financiële steun, moeten de luchtvaartmaatschappijen medewerkers die onvrijwillig werden ontslagen weer in dienst nemen.
Meer uit Buitenland
BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
15 minuten geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
5 uur geleden