Meeste reizigers op Amerikaanse vliegvelden sinds maart
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse luchthavens hebben zondag het grootste aantal passagiers over de vloer gekregen sinds het begin van de virusuitbraak half maart. Volgens de Transportation Security Administration (TSA), die hierover cijfers bijhoudt, reisden er bijna 1,3 miljoen mensen via vliegvelden in de Verenigde Staten.
Het aantal Amerikaanse vliegtuigpassagiers was nog wel ongeveer 50 procent lager dan op dezelfde datum vorig jaar, maar het was toch ook al de zesde keer in tien dagen dat er meer dan een 1 miljoen reizigers werden gesignaleerd. Dit ondanks dat er nog steeds meer coronabesmettingen bijkomen. Ook blijven deskundigen in het land erop aandringen om niet met het vliegtuig op vakantie te gaan.
Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen laten personeel dat eerder op straat belandde door de coronacrisis, de laatste dagen ook weer terugkeren op hun werk. Het is een van de voorwaarden voor de 15 miljard dollar aan steun die de sector krijgt als onderdeel van het coronasteunpakket van 900 miljard dollar, waaronder president Donald Trump zijn handtekening heeft gezet. Om in aanmerking te komen voor de financiële steun, moeten de luchtvaartmaatschappijen medewerkers die onvrijwillig werden ontslagen weer in dienst nemen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
36 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geleden