Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste reizigers op Amerikaanse vliegvelden sinds maart

Meeste reizigers op Amerikaanse vliegvelden sinds maart

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse luchthavens hebben zondag het grootste aantal passagiers over de vloer gekregen sinds het begin van de virusuitbraak half maart. Volgens de Transportation Security Administration (TSA), die hierover cijfers bijhoudt, reisden er bijna 1,3 miljoen mensen via vliegvelden in de Verenigde Staten.

Het aantal Amerikaanse vliegtuigpassagiers was nog wel ongeveer 50 procent lager dan op dezelfde datum vorig jaar, maar het was toch ook al de zesde keer in tien dagen dat er meer dan een 1 miljoen reizigers werden gesignaleerd. Dit ondanks dat er nog steeds meer coronabesmettingen bijkomen. Ook blijven deskundigen in het land erop aandringen om niet met het vliegtuig op vakantie te gaan.

Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen laten personeel dat eerder op straat belandde door de coronacrisis, de laatste dagen ook weer terugkeren op hun werk. Het is een van de voorwaarden voor de 15 miljard dollar aan steun die de sector krijgt als onderdeel van het coronasteunpakket van 900 miljard dollar, waaronder president Donald Trump zijn handtekening heeft gezet. Om in aanmerking te komen voor de financiële steun, moeten de luchtvaartmaatschappijen medewerkers die onvrijwillig werden ontslagen weer in dienst nemen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

12 minuten geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) wil volgens zijn advocaten in hoger beroep.

16 minuten geleden
Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

50 minuten geleden
Iran meldt toenadering tot VS, maar verschillen nog niet opgelost

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.

1 uur geleden
Australië verhoogt defensiebudget onder druk VS en dreiging China

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.

2 uur geleden
Israëlische minister: Netanyahu zal Libanese president spreken

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.

2 uur geleden
Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.

2 uur geleden