Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in basispakket

Meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in basispakket

DEN HAAG (ANP) - De meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in het basispakket. Dat blijkt uit een vergelijking van de verkiezingsprogramma's van partijen die op dit moment in de Tweede Kamer zitten. De plannen variëren van een gratis jaarlijkse tandartscontrole tot het vergoeden van alle mondzorg.

GroenLinks-PvdA wil behalve een bezoek aan de tandarts of fysiotherapeut ook brillen voor kinderen, spraakcomputers en anticonceptie vanuit het basispakket vergoeden. Ook Volt wil "preventieve en acute mondzorg" in het basispakket. De Partij voor de Dieren noemt behalve mondzorg onder meer anticonceptie, hiv-preventiemiddel PrEP en begeleiding bij borstvoeding. De SP stelt voor om "alle bewezen preventieve zorg" volledig te vergoeden, waaronder tandartscontroles, stophulp voor rokers en leefstijlbegeleiding.

"De tandarts komt weer in het basispakket, omdat een gezond gebit geen luxe is", schrijft de PVV in haar programma. FVD wil anticonceptie, fysiotherapie en tandzorg in het basispakket en bepaalde vaccins eruit. JA21 schrijft als enige partij niets over mondzorg of het basispakket.

'Strenger en transparanter'

D66 en NSC willen dat een jaarlijkse tandartscontrole in het basispakket valt, de SGP heeft het over "tandheelkundige controle" zonder een aantal te noemen.

Volgens VVD en BBB moet juist minder zorg standaard worden vergoed. "Minder goede behandelingen" moeten eruit, vindt de VVD. Keuzes zoals een kleiner basispakket zijn volgens de partij ook nodig om defensie-uitgaven te betalen. Het CDA wil "strenger en transparanter" toetsen welke zorg in het pakket mag.

Concept

Bij een deel van de partijen gaat het nog om de concept-verkiezingsprogramma's. Het is dus nog mogelijk dat de definitieve standpunten waarmee de partijen de verkiezingen ingaan anders zijn. Doorgaans verandert er weinig aan het concept-programma. DENK heeft als enige partij nog geen verkiezingsprogramma gepubliceerd.

Zorg die in het basispakket valt, is voor iedereen standaard verzekerd. Daaronder valt onder meer ziekenhuiszorg, een bezoek aan de huisarts, of tandzorg voor kinderen. Voor andere zorg moeten mensen een aanvullende verzekering afsluiten of zelf de rekening betalen. Bij de meeste behandelingen in het basispakket geldt het eigen risico.

Meer uit Gezond

Zorginspectie mag vrijstelling geven voor importeren medicijnen

UTRECHT (ANP) - Bij een ernstig tekort van een medicijn kan de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) voortaan een vrijstelling geven om dat middel uit het buitenland te halen. Dat moet patiënten helpen om het medicijn te kunnen blijven gebruiken.

2 uur geleden
Diëtisten waarschuwen voor infusen met vitaminen

AMERSFOORT (ANP) - Steeds meer mensen nemen een infuus met vitamine, maar dit kan schadelijk zijn voor de gezondheid, waarschuwt de Nederlandse Vereniging van Diëtisten (NVD). Mensen die langdurig te veel vitamines binnenkrijgen, kunnen onder meer schade aan lever en nieren, gevoelloosheid in handen en voeten en hoofdpijn oplopen.

3 uur geleden
Burgers en organisaties eisen nieuw advies over luchtvaartimpact

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer en het kabinet moeten de Gezondheidsraad een nieuw onafhankelijk advies laten formuleren over de impact die de luchtvaart door geluidsoverlast en luchtverontreiniging heeft op de gezondheid van mensen. Daartoe roepen burgers en 23 maatschappelijke organisaties, waaronder het Longfonds, Natuur & Milieu en Urgenda, op.

20 uur geleden
Illegale pillenverkoop stijgt sterk, instanties wijzen op gevaren

UTRECHT (ANP) - Nationale en Europese instanties zien het illegale online-aanbod van medicijnen sterk toenemen. Vooral medicijnen voor gewichtsverlies en diabetes zijn de laatste tijd in trek. Wie ze koopt via websites of sociale media, loopt echter het risico te worden opgelicht, met gezondheidsschade op de koop toe. "Mogelijk bevatten ze de beloofde werkzame stof helemaal niet, maar zitten er wel schadelijke hoeveelheden van andere stoffen in", waarschuwt het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA).

5 dagen geleden
Elf mensen in Arnhem hebben tbc

ARNHEM (ANP) - Zeker elf mensen in Arnhem hebben een infectie met de tuberculosebacterie opgelopen. Die gaat volgens de gemeente rond onder "mensen in het drugscircuit". Een woordvoerder bevestigt niet dat patiënten zijn overleden, zoals de regionale krant de Gelderlander meldt.

5 dagen geleden
Mentale gezondheid jongeren verder afgenomen volgens onderzoek

UTRECHT (ANP) - De groep jongeren met wie het mentaal niet goed gaat, groeit nog steeds. Huisartsen voerden in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw meer gesprekken met jongeren die last hebben van gedachten aan zelfdoding, of een poging tot zelfdoding hadden gedaan. Het aantal consulten over suïcide bereikte een nieuwe piek, laten cijfers van gezondheidsinstituut Nivel en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zien.

6 dagen geleden
Minicamera en AI voorspellen risico op volgend hartinfarct

NIJMEGEN (ANP) - Metingen van een minuscule camera die door kunstmatige intelligentie (AI) worden geanalyseerd, blijken nauwkeurig te kunnen voorspellen of een patiënt opnieuw een hartinfarct zal krijgen. Onderzoekers van het Radboudumc in Nijmegen concluderen dat de techniek net zo goed is in het opsporen van zwakke plekken in de wanden van bloedvaten als gespecialiseerde laboratoria.

6 dagen geleden