Meeste Nederlandse topschaatsers slaan wereldbeker Calgary over
UTRECHT (ANP) - De meeste Nederlandse topschaatsers, zoals Patrick Roest, Kjeld Nuis en Ireen Wüst, slaan de wereldbekerwedstrijd van Calgary van aanstaand weekend over. Zij mogen in overleg met de selectiecommissie langebaan van schaatsbond KNSB kiezen voor hun eigen voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi eind december in Thialf.
Nederland moet bij de laatste van de vier wereldbekerwedstrijden dit najaar op verschillende afstanden nog de nodige punten verdienen om het maximale aantal startplaatsen binnen te halen voor de Olympische Spelen van Beijing in februari volgend jaar. Dit geldt onder meer voor de 500 meter en 3000 meter vrouwen, en de 5000 meter en massastart bij de mannen.
"We hebben veel, constructief overleg gevoerd met coaches over de beste routes", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Op sommige nummers kwamen we in een spagaat terecht, schaatsers willen met kerst optimaal presteren bij het olympisch kwalificatietoernooi om later op de Spelen te kunnen excelleren. Maar als we in Calgary de quota niet volmaken en een of meer startplekken verliezen, dan mis je straks misschien de kans om in Beijing aan de start te staan."
Ideale route
De selectiecommissie heeft enkele schaatsers daarom gevraagd alsnog van start te gaan in Calgary. "Dat geldt onder anderen voor Joy Beune en Carlijn Achtereekte, die in plaats van hun eigen ideale route te kiezen, toch voor de zekerheid en in het belang van TeamNL naar Canada gaan om de 3000 meter te rijden", meldt De Wit.
Voor de afstanden waarop Nederland al zeker is van het maximaal aantal startplekken, zoals de 1000 meter, worden in Calgary jonge schaatsers opgesteld die internationale ervaring kunnen opdoen.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
9 minuten geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
5 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
21 uur geleden