Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste Nederlandse topschaatsers slaan wereldbeker Calgary over

Meeste Nederlandse topschaatsers slaan wereldbeker Calgary over

UTRECHT (ANP) - De meeste Nederlandse topschaatsers, zoals Patrick Roest, Kjeld Nuis en Ireen Wüst, slaan de wereldbekerwedstrijd van Calgary van aanstaand weekend over. Zij mogen in overleg met de selectiecommissie langebaan van schaatsbond KNSB kiezen voor hun eigen voorbereiding op het olympisch kwalificatietoernooi eind december in Thialf.

Nederland moet bij de laatste van de vier wereldbekerwedstrijden dit najaar op verschillende afstanden nog de nodige punten verdienen om het maximale aantal startplaatsen binnen te halen voor de Olympische Spelen van Beijing in februari volgend jaar. Dit geldt onder meer voor de 500 meter en 3000 meter vrouwen, en de 5000 meter en massastart bij de mannen.

"We hebben veel, constructief overleg gevoerd met coaches over de beste routes", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Op sommige nummers kwamen we in een spagaat terecht, schaatsers willen met kerst optimaal presteren bij het olympisch kwalificatietoernooi om later op de Spelen te kunnen excelleren. Maar als we in Calgary de quota niet volmaken en een of meer startplekken verliezen, dan mis je straks misschien de kans om in Beijing aan de start te staan."

Ideale route

De selectiecommissie heeft enkele schaatsers daarom gevraagd alsnog van start te gaan in Calgary. "Dat geldt onder anderen voor Joy Beune en Carlijn Achtereekte, die in plaats van hun eigen ideale route te kiezen, toch voor de zekerheid en in het belang van TeamNL naar Canada gaan om de 3000 meter te rijden", meldt De Wit.

Voor de afstanden waarop Nederland al zeker is van het maximaal aantal startplekken, zoals de 1000 meter, worden in Calgary jonge schaatsers opgesteld die internationale ervaring kunnen opdoen.

Meer uit Sport

Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

2 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

6 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

9 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

10 uur geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

11 uur geleden
Belgische tennisser Blockx stunt op Masters Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden
Tennisster Gauff uitgeschakeld in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.

1 dag geleden