Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste modellen van goed presterend automerk Ferrari uitverkocht

Meeste modellen van goed presterend automerk Ferrari uitverkocht

MARANELLO (ANP) - Wie de komende tijd een sportwagen van de Italiaanse fabrikant Ferrari wil kopen, moet waarschijnlijk even geduld hebben. Topman Benedetto Vigna zegt bij de bekendmaking van de cijfers over het eerste kwartaal dat de meeste modellen zijn uitverkocht en dat ook een groot deel van het orderboek voor volgend jaar al is gevuld. De afgelopen drie maanden verkocht Ferrari weer meer auto’s en maakte ook meer winst.

Ferrari spreekt opnieuw van recordcijfers, nadat 2021 ook al een ongekend goed jaar was voor de Italiaanse autoproducent. "Hoewel 2022 gekenmerkt wordt door verschillende geopolitieke onzekerheden, blijf ik daarom optimistisch over de vooruitzichten van het bedrijf", aldus Vigna.

Volgens hem kwamen de resultaten van de eerste drie maanden van dit jaar overeen met de verwachtingen van het bedrijf. Ferrari verscheepte ruim 3200 auto’s, een stijging van 17 procent op jaarbasis. De nettowinst groeide met 16 procent tot 239 miljoen euro. De Ferrari Roma en de SF90-tak waren vooral populair. Ongeveer een op de zes verscheepte auto’s was begin dit jaar hybride. Onder leiding van Vigna wil Ferrari meer werk gaan maken van elektrische en hybride auto's.

Terugroepactie

Vanuit China kwamen vorige maand berichten over een terugroepactie van ruim tweeduizend auto’s vanwege mogelijke remproblemen. Het ging om verschillende versies en daarmee om bijna alle Ferrari's die in China in de afgelopen drie jaar zijn verkocht. Over de terugroepactie was bij de resultaten niets te vinden.

Er was woensdag meer nieuws rond Ferrari. Voormalig Ferrari-baas Amedeo Felisa gaat per direct aan de slag als topman bij de Britse sportwagenfabrikant Aston Martin, zo is bekend geworden. Hij moet het succes van Ferrari gaan herhalen bij zijn nieuwe werkgever en helpen bij het maken van de stap naar elektrisch rijden.

Meer uit Financieel

Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

20 minuten geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

55 minuten geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

2 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

4 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

4 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

4 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

4 uur geleden