Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste modellen van goed presterend automerk Ferrari uitverkocht

Meeste modellen van goed presterend automerk Ferrari uitverkocht

MARANELLO (ANP) - Wie de komende tijd een sportwagen van de Italiaanse fabrikant Ferrari wil kopen, moet waarschijnlijk even geduld hebben. Topman Benedetto Vigna zegt bij de bekendmaking van de cijfers over het eerste kwartaal dat de meeste modellen zijn uitverkocht en dat ook een groot deel van het orderboek voor volgend jaar al is gevuld. De afgelopen drie maanden verkocht Ferrari weer meer auto’s en maakte ook meer winst.

Ferrari spreekt opnieuw van recordcijfers, nadat 2021 ook al een ongekend goed jaar was voor de Italiaanse autoproducent. "Hoewel 2022 gekenmerkt wordt door verschillende geopolitieke onzekerheden, blijf ik daarom optimistisch over de vooruitzichten van het bedrijf", aldus Vigna.

Volgens hem kwamen de resultaten van de eerste drie maanden van dit jaar overeen met de verwachtingen van het bedrijf. Ferrari verscheepte ruim 3200 auto’s, een stijging van 17 procent op jaarbasis. De nettowinst groeide met 16 procent tot 239 miljoen euro. De Ferrari Roma en de SF90-tak waren vooral populair. Ongeveer een op de zes verscheepte auto’s was begin dit jaar hybride. Onder leiding van Vigna wil Ferrari meer werk gaan maken van elektrische en hybride auto's.

Terugroepactie

Vanuit China kwamen vorige maand berichten over een terugroepactie van ruim tweeduizend auto’s vanwege mogelijke remproblemen. Het ging om verschillende versies en daarmee om bijna alle Ferrari's die in China in de afgelopen drie jaar zijn verkocht. Over de terugroepactie was bij de resultaten niets te vinden.

Er was woensdag meer nieuws rond Ferrari. Voormalig Ferrari-baas Amedeo Felisa gaat per direct aan de slag als topman bij de Britse sportwagenfabrikant Aston Martin, zo is bekend geworden. Hij moet het succes van Ferrari gaan herhalen bij zijn nieuwe werkgever en helpen bij het maken van de stap naar elektrisch rijden.

Meer uit Financieel

FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

11 minuten geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

1 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

1 uur geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

2 uur geleden
Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

3 uur geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

4 uur geleden