Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste ministeries overwegend te laat met afhandeling Wob-verzoek

Meeste ministeries overwegend te laat met afhandeling Wob-verzoek

DEN HAAG (ANP) - Veruit de meeste ministeries is het vorig jaar niet gelukt om minstens de helft van de Wob-verzoeken die zij ontvingen op tijd te behandelen, blijkt uit cijfers gedeeld door het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken) spreekt van een "onwenselijke situatie" dat zoveel ministeries zich niet aan de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) hebben gehouden.

Het ministerie van Landbouw blijkt het slechtste in het tijdig afhandelen van Wob-verzoeken: maar liefst 87 procent van de totale aanvragen werden later beantwoord dan mag volgens de wet of werd afgesproken met de aanvrager. De ministeries van Sociale Zaken en Financiën doen het met respectievelijk 86 procent en 84 procent niet veel beter. Alleen de ministeries van Defensie (7 procent), Onderwijs (16 procent) en Infrastructuur (23 procent) behandelden meer dan de helft van hun aanvragen op tijd.

De cijfers bevestigen het beeld dat de wettelijke termijn vaak niet wordt gehaald, schrijft Bruins Slot. Er zijn al wel maatregelen genomen om de afhandeling te versnellen, waaronder het uitbreiden van beschikbare mankracht en het oprichten van "flexibele teams" die ondersteunen bij de afhandeling. Toch zal het probleem "niet van vandaag op morgen" zijn opgelost, aldus Bruins Slot. Dit komt volgens haar omdat er veel en uitgebreide verzoeken worden gedaan en de informatiehuishouding van de departementen niet altijd op orde is.

Verder merkt ze op dat de cijfers uit haar rapportage mogelijk niet volledig zijn, omdat niet alle ministeries op dezelfde manier de afhandeling van hun Wob-verzoeken registreren. De minister gaat afspraken maken met de ministeries, zodat de cijfers komende jaren wel volledig accuraat zijn.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

1 dag geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

1 dag geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

1 dag geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

1 dag geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden