Meeste middelbare scholen geven op dit moment nog fysiek les
UTRECHT (ANP) - De meeste middelbare scholen geven op dit moment nog fysiek les, zegt de VO-raad, de vereniging van scholen in het voortgezet onderwijs. Woensdag meldde Het Parool dat een aantal scholen in Amsterdam tijdelijk is overgestapt naar deels digitaal lesgeven. "Dat komt inderdaad voor", aldus een woordvoerder van de VO-raad, "maar het zijn uitzonderingen."
Leerlingen van het Metis Montessori Lyceum in Amsterdam krijgen volgens Het Parool op dit moment gedeeltelijk via een zoomverbinding les. Het aantal coronabesmettingen op de school liep op, waarna is besloten een deel van het onderwijs op afstand te doen in de hoop een grote uitbraak te voorkomen. Eerder werd ook bekend dat op het Spinoza Lyceum gedeeltelijk online wordt lesgegeven, omdat het aantal coronabesmettingen op de school opliep.
Sommige middelbare scholen moeten inderdaad tijdelijk digitaal lesgeven, wanneer er een aantal besmettingsgevallen tegelijk op een school is, aldus de woordvoerder van de VO-raad. Maar wat volgens hem vaker voorkomt is dat een paar leerlingen thuis moeten blijven omdat ze besmet zijn of in quarantaine moeten. Scholen geven dan alleen die leerlingen tijdelijk online les, bijvoorbeeld via een livestream vanuit de klas. "Maar ook dat geldt dan alleen tot de leerlingen weer naar school kunnen komen. Over het algemeen geven middelbare scholen gewoon fysiek les."
Middelbare scholen in het zuiden en midden van het land hebben deze week herfstvakantie. Scholen in het noorden van het land hadden vorige week vakantie en zijn maandag weer begonnen.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
2 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
5 uur geleden