'Meeste kans op werk in zorg, techniek, onderwijs en ICT'
AMSTERDAM (ANP) - Wie de meeste kans wil maken op een baan, moet werk zoeken in de zorg, onderwijs, techniek of ICT. Dat meldt uitkeringsinstantie UWV. In die sectoren is tekort aan personeel, ondanks de toenemende werkloosheid. Andere sectoren zijn zwaar getroffen door de coronacrisis. Zo zijn de kansen op een baan in de horeca, verkoop en beveiliging kleiner geworden.
Het UWV publiceerde een lijst met kansrijke en minder kansrijke beroepen. De beste baankansen zijn er voor veel zorgberoepen zoals wijkverpleegkundigen en operatieassistenten. Ook onder leerkrachten, ICT'ers, monteurs, accountants en hoveniers is er nog altijd sprake van een tekort aan personeel.
De lijst van het UWV laat ook zien in welke sectoren minder kans is op een baan. Door de coronacrisis zijn er bijvoorbeeld minder koks, beveiligers en buschauffeurs nodig. De minst kansrijke beroepen boden ook al voor de uitbraak van het coronavirus weinig uitzicht op een baan. Het gaat dan bijvoorbeeld om beroepen die verdwijnen door digitalisering en automatisering. Zo is er steeds minder werk voor baliemedewerkers bij banken of postkantoren en bibliotheken. Er zijn ook beroepen waar het aanbod van werkzoekenden groter is dan de vraag naar personeel. Dit zijn vaak populaire beroepen, zoals dierenverzorgers of grafisch vormgevers. Mensen die werk zoeken als reisleider of gids hebben het extra moeilijk omdat het een populair beroep is waarvan de branche bijna plat ligt door de coronacrisis.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
4 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
8 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
11 uur geleden