Meeste in de modder vastgeraakte auto's in Harlingen weer los
HARLINGEN (ANP) - Naar schatting twee derde van de auto's die zondag op parkeerterrein P3 bij de veerterminal in Harlingen door modder vast kwamen te zitten, is met behulp van trekkers van het terrein getrokken. Dat meldt wethouder Hendrik Sijtsma zondagavond vlak voor middernacht. De enkele honderden auto's die nog wel op het parkeerterrein vaststaan, zijn van mensen die pas vanaf morgen terugkomen van eiland Terschelling.
Volgens de gemeente is de modderpoel op de parkeerplaats het gevolg van de vele regen die de afgelopen dagen is gevallen. De P3 is een overloopparkeerplaats die doorgaans alleen wordt gebruikt op drukke momenten. Het terrein werd deze week gebruikt omdat op Terschelling het festival Oerol plaatsvond.
Iets voor 22.00 uur kwam de laatste zondagse boot vanaf Terschelling in Harlingen aan. Reizigers op de boot die een auto op het terrein hadden staan, werden met behulp van de trekkers geholpen. Op één auto na trokken die alle voertuigen uit de modder, zodat de reizigers, met enige vertraging, hun reis naar huis konden voortzetten.
In het ene geval dat dit niet lukte, ging het om een relatief nieuwe auto zonder trekhaak. De eigenaar kon het juiste formaat trekoog, dat in zo'n geval aan de voorkant in de auto gedraaid moet worden, nergens vinden, laat wethouder Sijtsma weten. De inzittenden van die auto zijn volgens hem met een taxi naar huis gegaan en komen maandag met het juiste trekoog terug om hun auto dan alsnog los te laten trekken.
Maandag staan er volgens Sijtsma opnieuw drie trekkers klaar om de reizigers die dan van het eiland komen te helpen en het ongemak voor hen zoveel mogelijk te beperken.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Algemene Rekenkamer opent een dashboard waarop te zien is in hoeverre overheidsdoelen worden gehaald. De rekenkamer wil laten zien dat inzichtelijk te maken is waar overheidsgeld aan wordt uitgegeven.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Saïd R. (53) heeft woensdag in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo een verklaring afgelegd. Daarin ontkent hij iedere betrokkenheid. "Ik heb nooit deel uitgemaakt van een club met mensen die als doel had om andere mensen te vermoorden."
2 uur geleden