Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste grenzen in Europa vanaf 15 juni weer open

Meeste grenzen in Europa vanaf 15 juni weer open

BRUSSEL (ANP) - Grenscontroles tussen de meeste Europese landen worden vanaf 15 juni opgeheven. Dat bleek vrijdag na afloop van video-overleg tussen de EU-ministers van Binnenlandse Zaken. Onder meer Spanje volgt later; Madrid houdt vooralsnog vast aan 1 juli.

EU-commissaris Ylva Johansson (Binnenlandse Zaken) hoopt dat alle controles eind juni geschiedenis zijn. Zij sprak de hoop uit dat de Schengenzone, waarin vrij kan worden gereisd, niet later dan eind deze maand weer als vanouds functioneert. De gezondheidssituatie staat dat volgens haar toe, maar sommige lidstaten zijn nog terughoudend.

Veel lidstaten stelden in maart controles in, en sloten hun grenzen voor niet-essentiële reizen. Op tal van plekken zijn de beperkingen de afgelopen tijd al versoepeld. Veel landen hebben eerder 15 juni als datum voor opening van de grenzen gegeven.

Meer uit Buitenland

Rusland vraagt Nederland om uitlevering ICC-topfiguren

MOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.

38 minuten geleden
Christa Pike loopt weer na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.

1 uur geleden
Brussel: Rusland moet snel informatie geven over pest

BRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.

1 uur geleden
Italiaans lagerhuis stemt in met omstreden hervorming kiesstelsel

ROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.

2 uur geleden
Nobelprijs voor Literatuur naar Canadese auteur Anne Carson

STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".

2 uur geleden
Europees Parlement erkent nieuwe Doema Rusland niet

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".

2 uur geleden
Opnieuw verdachte incident RAF Fairford vrijgelaten op borgtocht

LESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, ​Marcin ⁠Kierwinski, door de politie gearresteerd.

3 uur geleden