Meeste geëvacueerde inwoners Tenerife weer naar huis
SANTA CRUZ (ANP) - Duizenden inwoners van het door branden geteisterde Tenerife kunnen terugkeren naar hun huizen. Het gaat volgens Spaanse media om zo'n 75 procent van de evacués. Op het Spaanse eiland voor de Afrikaanse kust woeden nog steeds grote branden, maar het vuur grijpt inmiddels minder snel om zich heen.
Het vuur heeft de afgelopen week zo'n 15.000 hectare in de as gelegd op het onder toeristen populaire Tenerife. De brand brak uit in een nationaal park bij de grote vulkaan op het eiland. De autoriteiten spraken over de meest complexe brand op de Canarische Eiland in vier decennia en evacueerden zo'n 12.000 mensen.
De autoriteiten zeggen inmiddels verbetering te zien, maar benadrukken ook dat het gevaar nog niet geweken is. Terugkerende evacués krijgen het verzoek goed te luisteren naar de autoriteiten, zodat ze de werkzaamheden van de hulpdiensten niet hinderden.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
9 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.
2 uur geleden