Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste fans Feyenoord lijken fanzone voorlopig te mijden

Meeste fans Feyenoord lijken fanzone voorlopig te mijden

MARSEILLE (ANP) - De duizenden fans van Feyenoord die woensdag en donderdag zijn aangekomen in Marseille lijken voorlopig de voor hen ingerichte fanzone aan het strand van de Franse havenstad te mijden. Op die plek aan het strand, ingericht voor duizenden supporters, is aan het begin van de middag nog slechts een handvol fans aanwezig.

Veel supporters zijn uitgeweken naar de de Vieux Port (Oude Haven) in het centrum van de stad. Onder toezicht van een grote politiemacht bezetten Nederlanders de kroegen en terrassen en wordt er op het gemak gegeten en gedronken. De sfeer in het gebied is aan het begin van de middag ontspannen.

Het overgrote deel van de fans reisde op eigen gelegenheid en kwam woensdag al aan in Marseille. Veel supporters zijn niet van plan om plaats te nemen in de fanzone en hadden al aangekondigd donderdagmiddag te gaan indrinken in de Oude Haven.

Onrustig

De autoriteiten willen de Feyenoordsupporters vanuit de fanzone met bussen naar het stadion van Olympique Marseille brengen, waar om 21.00 uur de wedstrijd begint. Een groep supporters wil echter met een mars vanuit het centrum naar Stade Vélodrome lopen.

Woensdag was het onrustig in de binnenstad van Marseille. De politie moest meermaals optreden om groepen Fransen en Nederlanders uit elkaar te houden. Twintig mensen, onder wie twee Nederlanders, zijn aangehouden. Een Nederlander raakte gewond nadat hij getroffen werd door een steen.

Olympique Marseille en Feyenoord spelen donderdagavond de tweede en beslissende wedstrijd in de halve finale van de Conference League. De Rotterdammers verdedigen een 3-2 voorsprong.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

6 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

7 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

7 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

8 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

9 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

10 uur geleden