Meeste fans Feyenoord lijken fanzone voorlopig te mijden
MARSEILLE (ANP) - De duizenden fans van Feyenoord die woensdag en donderdag zijn aangekomen in Marseille lijken voorlopig de voor hen ingerichte fanzone aan het strand van de Franse havenstad te mijden. Op die plek aan het strand, ingericht voor duizenden supporters, is aan het begin van de middag nog slechts een handvol fans aanwezig.
Veel supporters zijn uitgeweken naar de de Vieux Port (Oude Haven) in het centrum van de stad. Onder toezicht van een grote politiemacht bezetten Nederlanders de kroegen en terrassen en wordt er op het gemak gegeten en gedronken. De sfeer in het gebied is aan het begin van de middag ontspannen.
Het overgrote deel van de fans reisde op eigen gelegenheid en kwam woensdag al aan in Marseille. Veel supporters zijn niet van plan om plaats te nemen in de fanzone en hadden al aangekondigd donderdagmiddag te gaan indrinken in de Oude Haven.
Onrustig
De autoriteiten willen de Feyenoordsupporters vanuit de fanzone met bussen naar het stadion van Olympique Marseille brengen, waar om 21.00 uur de wedstrijd begint. Een groep supporters wil echter met een mars vanuit het centrum naar Stade Vélodrome lopen.
Woensdag was het onrustig in de binnenstad van Marseille. De politie moest meermaals optreden om groepen Fransen en Nederlanders uit elkaar te houden. Twintig mensen, onder wie twee Nederlanders, zijn aangehouden. Een Nederlander raakte gewond nadat hij getroffen werd door een steen.
Olympique Marseille en Feyenoord spelen donderdagavond de tweede en beslissende wedstrijd in de halve finale van de Conference League. De Rotterdammers verdedigen een 3-2 voorsprong.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden