Meeste fans Feyenoord lijken fanzone voorlopig te mijden
MARSEILLE (ANP) - De duizenden fans van Feyenoord die woensdag en donderdag zijn aangekomen in Marseille lijken voorlopig de voor hen ingerichte fanzone aan het strand van de Franse havenstad te mijden. Op die plek aan het strand, ingericht voor duizenden supporters, is aan het begin van de middag nog slechts een handvol fans aanwezig.
Veel supporters zijn uitgeweken naar de de Vieux Port (Oude Haven) in het centrum van de stad. Onder toezicht van een grote politiemacht bezetten Nederlanders de kroegen en terrassen en wordt er op het gemak gegeten en gedronken. De sfeer in het gebied is aan het begin van de middag ontspannen.
Het overgrote deel van de fans reisde op eigen gelegenheid en kwam woensdag al aan in Marseille. Veel supporters zijn niet van plan om plaats te nemen in de fanzone en hadden al aangekondigd donderdagmiddag te gaan indrinken in de Oude Haven.
Onrustig
De autoriteiten willen de Feyenoordsupporters vanuit de fanzone met bussen naar het stadion van Olympique Marseille brengen, waar om 21.00 uur de wedstrijd begint. Een groep supporters wil echter met een mars vanuit het centrum naar Stade Vélodrome lopen.
Woensdag was het onrustig in de binnenstad van Marseille. De politie moest meermaals optreden om groepen Fransen en Nederlanders uit elkaar te houden. Twintig mensen, onder wie twee Nederlanders, zijn aangehouden. Een Nederlander raakte gewond nadat hij getroffen werd door een steen.
Olympique Marseille en Feyenoord spelen donderdagavond de tweede en beslissende wedstrijd in de halve finale van de Conference League. De Rotterdammers verdedigen een 3-2 voorsprong.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
32 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
2 uur geleden