Meeste evacués Heerlen kunnen terug naar huis
HEERLEN (ANP) - De meeste bewoners van een complex in Heerlen, die in de nacht van donderdag op vrijdag werden geëvacueerd vanwege een brand, kunnen in de loop van de ochtend terugkeren naar hun woningen. Alleen vier appartementen op de begane grond zijn momenteel onbewoonbaar. Voor deze bewoners wordt elders opvang geregeld, meldt de veiligheidsregio Zuid-Limburg.
Vanwege de brand in een van de woningen in het complex aan de Douvenrade werden zo’n twintig appartementen ontruimd. De brandweer had het vuur na ongeveer een uur onder controle. Twee bewoners werden ter controle naar het ziekenhuis gebracht, onder wie de bewoonster van het appartement waar de brand ontstond. Meerdere mensen zijn vanwege de rook nagekeken door ambulancepersoneel ter plaatse.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In De Bilt is voor de derde dag op rij een officiële tropennacht gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van zaterdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 20,3 graden. Nooit eerder werden drie aaneengesloten tropennachten gemeten, meldt Weeronline.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
12 uur geledenSCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
12 uur geleden