Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste eindejaarsevenementen in grote steden gaan door

Meeste eindejaarsevenementen in grote steden gaan door

ARNHEM (ANP) - De geplande eindejaarsevenementen en vuurwerkshows in de grote steden lijken vooralsnog door te gaan, blijkt uit een rondgang van het ANP. In Arnhem waait het volgens een woordvoerder "niet erg hard" waardoor op een verantwoorde manier een vuurwerkshow kan worden gehouden.

In Eindhoven gaat het eindejaarsfeest zeker door. 'We beslissen wel pas op het laatste moment of dat met of zonder vuurwerk is, maar de festiviteiten gaan door", zegt een woordvoerder van de gemeente. Ook het Nationale Vuurwerk bij de Erasmusbrug in Rotterdam lijkt te kunnen doorgaan, zei een woordvoerder van de organisatie eerder dinsdag.

In Amsterdam, waar in de stad een lichtshow en in Weesp een vuurwerkshow gepland staat, beslist de gemeente rond 19.00 uur oudjaarsavond of de shows door kunnen gaan. In Utrecht en Den Haag staan vuurwerkvrije aftelmomenten gepland met artiesten en een lichtshow. Die evenementen gaan ook door.

In andere plaatsen zijn wel verschillende evenementen rondom de jaarwisseling afgelast door de harde wind. De jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag zijn uit voorzorg maandag al afgestoken, In Floradorp in Amsterdam-Noord en de Friese gemeente Waadhoeke zijn ze afgelast. Ook meerdere nieuwjaarsduiken, waaronder de grootste in Scheveningen, gaan op 1 januari niet door.

Meer uit Binnenland

Artsen en inspectie zien ernstigere huisdierenverwaarlozing

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID) zag in 2025 de ernst van dierenverwaarlozingszaken toenemen. "Het is nu het derde jaar op rij dat we een toename in de ernst van meldingen over honden en katten signaleren", aldus het hoofd van de inspectie, Gabor van Straten.

28 minuten geleden
Zuid-Afrika: 2 hantavirusgevallen veroorzaakt door Andesvariant

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Twee opvarenden van het cruiseschip Hondius bij wie het hantavirus is vastgesteld, zijn besmet met de zogenoemde Andesvariant. Dat meldt het Zuid-Afrikaanse ministerie van Volksgezondheid. Die specifieke variant kan bij nauw contact worden overgebracht van mens op mens, voegt het ministerie eraan toe.

48 minuten geleden
Zangeres Lenny Kuhr genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr en columnist Martin Sommer zijn met drie anderen genomineerd voor de Pim Fortuyn Prijs. Dat heeft jurylid en JA21-voorman Joost Eerdmans woensdag bekendgemaakt op de 24e sterfdag van de naamgever van de prijs. Het is de twaalfde keer dat de prijs voor opiniemakers, bestuurders of politici die volgens de organisatie strijden voor het vrije woord, wordt uitgereikt.

1 uur geleden
Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

10 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

11 uur geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

11 uur geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

14 uur geleden