Meeste eindejaarsevenementen in grote steden gaan door
ARNHEM (ANP) - De geplande eindejaarsevenementen en vuurwerkshows in de grote steden lijken vooralsnog door te gaan, blijkt uit een rondgang van het ANP. In Arnhem waait het volgens een woordvoerder "niet erg hard" waardoor op een verantwoorde manier een vuurwerkshow kan worden gehouden.
In Eindhoven gaat het eindejaarsfeest zeker door. 'We beslissen wel pas op het laatste moment of dat met of zonder vuurwerk is, maar de festiviteiten gaan door", zegt een woordvoerder van de gemeente. Ook het Nationale Vuurwerk bij de Erasmusbrug in Rotterdam lijkt te kunnen doorgaan, zei een woordvoerder van de organisatie eerder dinsdag.
In Amsterdam, waar in de stad een lichtshow en in Weesp een vuurwerkshow gepland staat, beslist de gemeente rond 19.00 uur oudjaarsavond of de shows door kunnen gaan. In Utrecht en Den Haag staan vuurwerkvrije aftelmomenten gepland met artiesten en een lichtshow. Die evenementen gaan ook door.
In andere plaatsen zijn wel verschillende evenementen rondom de jaarwisseling afgelast door de harde wind. De jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag zijn uit voorzorg maandag al afgestoken, In Floradorp in Amsterdam-Noord en de Friese gemeente Waadhoeke zijn ze afgelast. Ook meerdere nieuwjaarsduiken, waaronder de grootste in Scheveningen, gaan op 1 januari niet door.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.
13 uur geleden