Meeste eindejaarsevenementen in grote steden gaan door
ARNHEM (ANP) - De geplande eindejaarsevenementen en vuurwerkshows in de grote steden lijken vooralsnog door te gaan, blijkt uit een rondgang van het ANP. In Arnhem waait het volgens een woordvoerder "niet erg hard" waardoor op een verantwoorde manier een vuurwerkshow kan worden gehouden.
In Eindhoven gaat het eindejaarsfeest zeker door. 'We beslissen wel pas op het laatste moment of dat met of zonder vuurwerk is, maar de festiviteiten gaan door", zegt een woordvoerder van de gemeente. Ook het Nationale Vuurwerk bij de Erasmusbrug in Rotterdam lijkt te kunnen doorgaan, zei een woordvoerder van de organisatie eerder dinsdag.
In Amsterdam, waar in de stad een lichtshow en in Weesp een vuurwerkshow gepland staat, beslist de gemeente rond 19.00 uur oudjaarsavond of de shows door kunnen gaan. In Utrecht en Den Haag staan vuurwerkvrije aftelmomenten gepland met artiesten en een lichtshow. Die evenementen gaan ook door.
In andere plaatsen zijn wel verschillende evenementen rondom de jaarwisseling afgelast door de harde wind. De jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag zijn uit voorzorg maandag al afgestoken, In Floradorp in Amsterdam-Noord en de Friese gemeente Waadhoeke zijn ze afgelast. Ook meerdere nieuwjaarsduiken, waaronder de grootste in Scheveningen, gaan op 1 januari niet door.
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
12 uur geleden