Meeste Duitse bedrijven ervaren oneerlijke concurrentie in China
BEIJING (ANP/DPA) - Ongeveer twee derde van de Duitse bedrijven die actief zijn in China heeft last van oneerlijke concurrentie. Dat komt naar voren uit een enquête die is afgenomen onder 150 ondernemingen door AHK, de Duitse Kamer van Koophandel voor buitenlandse bedrijven. De bedrijven melden bijvoorbeeld dat ze moeilijker toegang krijgen tot openbare aanbestedingen dan lokale concurrenten.
AHK heeft de resultaten gepubliceerd voorafgaand aan een driedaags bezoek van bondskanselier Olaf Scholz aan China. Het hoofd van de Duitse handelskamer in Oost-China Maximilian Butek wil dat de regeringsleider tijdens zijn bezoek duidelijk maakt dat de problemen waarmee bedrijven worden geconfronteerd hun succes in het land in de weg staan. "De verwachting is dat kanselier Scholz zal uitleggen voor welke uitdagingen we hier staan", zei hij. Ongeveer 5000 Duitse bedrijven doen zaken in China.
Bijna alle respondenten (95 procent) geven aan dat toegenomen concurrentie een effect heeft op hun bedrijfsvoering. Zij ervaren bijvoorbeeld hogere kosten, lagere winsten en een kleiner marktaandeel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
12 uur geleden