Meeste Blokker-werknemers hebben waarschijnlijk al nieuwe baan
AMSTERDAM (ANP) - Het merendeel van de medewerkers van de failliete winkelketen Blokker heeft waarschijnlijk al weer een nieuwe baan gevonden. Volgens uitkeringsinstantie UWV hebben zich maar 238 Blokker-medewerkers gemeld voor een werkloosheidsuitkering. "Op een totaal van ruim 3500 werknemers is dat een erg laag aantal", zegt UWV-arbeidsmarktdeskundige Frank Eskes.
Volgens Eskes laten de cijfers zien hoe krap de arbeidsmarkt op dit moment is. "Als je in de winkelstraat loopt zie je ook regelmatig ergens een briefje op de deur hangen met: 'personeel gezocht'." De werkloosheidscijfers liggen al langere tijd op een laag niveau.
Het aantal bankroeten in de retail is sinds de coronacrisis wel aanzienlijk toegenomen. Voor Blokker zijn bijvoorbeeld ook BCC en Big Bazar failliet gegaan. Toch telt het UWV in de WW "slechts" zo'n 150 personen die al enige tijd aangeven als verkoper huishoudelijke en cadeauartikelen aan de slag te willen gaan, maar waar dit nog niet is gelukt.
Huishoudartikelen
Eskes erkent dat het voor verkoopmedewerkers van huishoudartikelen lastig kan zijn om werk te vinden in datzelfde retailsegment. "Daarom kan het goed zijn om breder te kijken naar alternatieve carrièrepaden." Met hun opgedane ervaring kunnen ze vaak ook wel ergens anders terecht, geeft hij aan.
Als een van de meest kansrijke alternatieven noemt Eskes de functie van verkoper in een ander soort winkel, bijvoorbeeld in een kleding- of schoenenzaak, in drogisterijen, woonwinkels of voedingsspeciaalzaken. Ook raadt het UWV mensen die het betreft aan om bijvoorbeeld een baan aan de kassa of in een magazijn of klantcontactcentrum te overwegen.
Horeca en zorg
Volgens Eskes is er voor werknemers uit winkels zoals Blokker vaak ook werk te vinden als horecamedewerker, zorghulp of commercieel medewerker binnendienst. "De alternatieve beroepen bevinden zich dus niet alleen binnen de retail, maar ook daarbuiten, zoals in de horeca en de zorg."
Het 128 jaar oude Blokker ging in november failliet na aanhoudende verliezen en problemen met het afbetalen van schulden bij de Belastingdienst. Toenemende concurrentie van prijsvechters als Action en grote webwinkels maakt het Blokker al jaren lastig. De curatoren van Blokker bereikten vlak voor de kerst wel een akkoord over een gedeeltelijke doorstart van de winkelketen. Maar het is nog onduidelijk met hoeveel winkels de koper door zou willen. De meeste Blokker-medewerkers hadden volgens de curatoren op 31 december formeel hun laatste werkdag bij het bedrijf.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
55 minuten geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
16 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden