Meeste Blokker-werknemers hebben waarschijnlijk al nieuwe baan
AMSTERDAM (ANP) - Het merendeel van de medewerkers van de failliete winkelketen Blokker heeft waarschijnlijk al weer een nieuwe baan gevonden. Volgens uitkeringsinstantie UWV hebben zich maar 238 Blokker-medewerkers gemeld voor een werkloosheidsuitkering. "Op een totaal van ruim 3500 werknemers is dat een erg laag aantal", zegt UWV-arbeidsmarktdeskundige Frank Eskes.
Volgens Eskes laten de cijfers zien hoe krap de arbeidsmarkt op dit moment is. "Als je in de winkelstraat loopt zie je ook regelmatig ergens een briefje op de deur hangen met: 'personeel gezocht'." De werkloosheidscijfers liggen al langere tijd op een laag niveau.
Het aantal bankroeten in de retail is sinds de coronacrisis wel aanzienlijk toegenomen. Voor Blokker zijn bijvoorbeeld ook BCC en Big Bazar failliet gegaan. Toch telt het UWV in de WW "slechts" zo'n 150 personen die al enige tijd aangeven als verkoper huishoudelijke en cadeauartikelen aan de slag te willen gaan, maar waar dit nog niet is gelukt.
Huishoudartikelen
Eskes erkent dat het voor verkoopmedewerkers van huishoudartikelen lastig kan zijn om werk te vinden in datzelfde retailsegment. "Daarom kan het goed zijn om breder te kijken naar alternatieve carrièrepaden." Met hun opgedane ervaring kunnen ze vaak ook wel ergens anders terecht, geeft hij aan.
Als een van de meest kansrijke alternatieven noemt Eskes de functie van verkoper in een ander soort winkel, bijvoorbeeld in een kleding- of schoenenzaak, in drogisterijen, woonwinkels of voedingsspeciaalzaken. Ook raadt het UWV mensen die het betreft aan om bijvoorbeeld een baan aan de kassa of in een magazijn of klantcontactcentrum te overwegen.
Horeca en zorg
Volgens Eskes is er voor werknemers uit winkels zoals Blokker vaak ook werk te vinden als horecamedewerker, zorghulp of commercieel medewerker binnendienst. "De alternatieve beroepen bevinden zich dus niet alleen binnen de retail, maar ook daarbuiten, zoals in de horeca en de zorg."
Het 128 jaar oude Blokker ging in november failliet na aanhoudende verliezen en problemen met het afbetalen van schulden bij de Belastingdienst. Toenemende concurrentie van prijsvechters als Action en grote webwinkels maakt het Blokker al jaren lastig. De curatoren van Blokker bereikten vlak voor de kerst wel een akkoord over een gedeeltelijke doorstart van de winkelketen. Maar het is nog onduidelijk met hoeveel winkels de koper door zou willen. De meeste Blokker-medewerkers hadden volgens de curatoren op 31 december formeel hun laatste werkdag bij het bedrijf.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
13 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
13 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
14 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
15 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
15 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
18 uur geleden