Meeste ambtenaren VS haalden coronaprik voor verplichting ingaat
WASHINGTON (ANP/RTR) - In aanloop naar de vaccinatieplicht die deze maandag ingaat, heeft ruim 90 procent van de ambtenaren van de Amerikaanse overheid zich al minstens een keer laten prikken. De "overgrote meerderheid" is volledig gevaccineerd, aldus functionarissen zonder een precies aantal te noemen. In totaal 3,5 miljoen werknemers vallen onder de verplichting die door president Joe Biden in september werd afgekondigd.
De regering verwacht dat uiteindelijk 95 procent van de betrokken werknemers aan de vereisten voldoen. Ze zijn helemaal gevaccineerd of ze zijn hun vaccinatie aan het afronden of ze hebben om een religieuze of medische reden om vrijstelling gevraagd.
De cijfers suggereren een relatief hoog vaccinatiepercentage bij deze groep ambtenaren in vergelijking met de Amerikaanse bevolking als geheel. Maar ze tonen ook dat mogelijk 175.000 werknemers niet zijn gevaccineerd en zich dus niet aan de regels houden. De regering heeft herhaaldelijk gezegd dat ze ongevaccineerde werknemers niet meteen gaat schorsen of ontslaan. Eerst zal worden geprobeerd weigeraars alsnog over te halen. Dat 5 procent van het personeel niet is gevaccineerd, zou ook geen gevolgen hebben voor het functioneren van de overheid.
Van de vaccinatieplicht uitgezonderd zijn onder meer de Amerikaanse post en de rechterlijke macht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden