Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste ambtenaren VS haalden coronaprik voor verplichting ingaat

Meeste ambtenaren VS haalden coronaprik voor verplichting ingaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - In aanloop naar de vaccinatieplicht die deze maandag ingaat, heeft ruim 90 procent van de ambtenaren van de Amerikaanse overheid zich al minstens een keer laten prikken. De "overgrote meerderheid" is volledig gevaccineerd, aldus functionarissen zonder een precies aantal te noemen. In totaal 3,5 miljoen werknemers vallen onder de verplichting die door president Joe Biden in september werd afgekondigd.

De regering verwacht dat uiteindelijk 95 procent van de betrokken werknemers aan de vereisten voldoen. Ze zijn helemaal gevaccineerd of ze zijn hun vaccinatie aan het afronden of ze hebben om een religieuze of medische reden om vrijstelling gevraagd.

De cijfers suggereren een relatief hoog vaccinatiepercentage bij deze groep ambtenaren in vergelijking met de Amerikaanse bevolking als geheel. Maar ze tonen ook dat mogelijk 175.000 werknemers niet zijn gevaccineerd en zich dus niet aan de regels houden. De regering heeft herhaaldelijk gezegd dat ze ongevaccineerde werknemers niet meteen gaat schorsen of ontslaan. Eerst zal worden geprobeerd weigeraars alsnog over te halen. Dat 5 procent van het personeel niet is gevaccineerd, zou ook geen gevolgen hebben voor het functioneren van de overheid.

Van de vaccinatieplicht uitgezonderd zijn onder meer de Amerikaanse post en de rechterlijke macht.

Meer uit Buitenland

Onderzoeksmedia komen met geluidsopname Szijjártó en Lavrov

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.

13 minuten geleden
AzG: Soedanese RSF zet seksueel geweld in als wapen in Darfur

NAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.

35 minuten geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

5 uur geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

8 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

8 uur geleden
Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

14 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

16 uur geleden