Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meeste aanvoerders willen voetbalcompetitie uitspelen

Meeste aanvoerders willen voetbalcompetitie uitspelen

ZEIST (ANP) - De meeste aanvoerders van de Nederlandse betaaldvoetbalclubs willen dit seizoen uitspelen, mits het veilig is. Dat meldt spelersvakbond VVCS na een peiling onder de captains van de clubs uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. De Centrale Spelersraad (CSR) had er donderdag al voor gepleit om de Nederlandse competities uit te spelen, op voorwaarde dat de veiligheid en gezondheid gewaarborgd is.

De meeste aanvoerders van de achttien eredivisieploegen zijn het hier volgens de VVCS volledig mee eens. In de eerste divisie volgt een hele forse meerderheid het standpunt van de CSR.

De clubs op het hoogste niveau zijn verdeeld. Ajax sprak zich woensdag bij monde van directeur Marc Overmars als eerste heel duidelijk uit. Volgens Overmars moet het seizoen per direct worden beëindigd vanwege de coronacrisis. AZ en PSV sloten zich daar donderdag bij aan en ook clubs als PEC Zwolle, Fortuna Sittard en RKC Waalwijk zien er niet veel in om de competitie nog uit te spelen als de coronacrisis is opgelost.

Meer uit Voetbal

Chelsea neemt Argentijnse doelman Martínez over van Aston Villa

LONDEN (ANP/RTR) - Chelsea heeft doelman Emiliano Martínez overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige keeper die in 2022 met Argentinië wereldkampioen werd en dit jaar de WK-finale verloor van Spanje, heeft in Londen een contract voor drie seizoenen getekend.

1 uur geleden
KNVB wil andere opzet FIFA én internationale top organiseren

ZEIST (ANP) - De KNVB wil niet alleen een andere FIFA-voorzitter dan Gianni Infantino, maar pleit ook voor een andere opzet bij de wereldvoetbalbond. Daarvoor stelt de Nederlandse voetbalbond voor om een internationale top over de toekomst van FIFA te organiseren in Amsterdam.

2 uur geleden
Ajax voegt transfervrije Sofyan Amrabat aan selectie toe

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Sofyan Amrabat aan de selectie toegevoegd. De 30-jarige verdedigende middenvelder heeft in Amsterdam een contract getekend tot en met 30 juni 2028.

2 uur geleden
Messi leidt Inter Miami met vier goals naar ruime zege

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Lionel Messi heeft Inter Miami met vier doelpunten naar een 7-1-zege op CF Montréal geleid. Het was de eerste keer dat de Argentijnse vedette vier keer in één wedstrijd scoorde in de Amerikaanse voetbalcompetitie Major League Soccer. In zijn lange profcarrière was het de negende keer.

3 uur geleden
Schuurs na treffer bij rentree: het was alsof ik in een droom zat

ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.

13 uur geleden
Chery en 'herintreder' Schuurs bezorgen NEC zege bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.

13 uur geleden
AZ blijft foutloos in Eredivisie na thuiszege op Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.

15 uur geleden