Meeste aanvoerders willen voetbalcompetitie uitspelen
ZEIST (ANP) - De meeste aanvoerders van de Nederlandse betaaldvoetbalclubs willen dit seizoen uitspelen, mits het veilig is. Dat meldt spelersvakbond VVCS na een peiling onder de captains van de clubs uit de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. De Centrale Spelersraad (CSR) had er donderdag al voor gepleit om de Nederlandse competities uit te spelen, op voorwaarde dat de veiligheid en gezondheid gewaarborgd is.
De meeste aanvoerders van de achttien eredivisieploegen zijn het hier volgens de VVCS volledig mee eens. In de eerste divisie volgt een hele forse meerderheid het standpunt van de CSR.
De clubs op het hoogste niveau zijn verdeeld. Ajax sprak zich woensdag bij monde van directeur Marc Overmars als eerste heel duidelijk uit. Volgens Overmars moet het seizoen per direct worden beëindigd vanwege de coronacrisis. AZ en PSV sloten zich daar donderdag bij aan en ook clubs als PEC Zwolle, Fortuna Sittard en RKC Waalwijk zien er niet veel in om de competitie nog uit te spelen als de coronacrisis is opgelost.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
21 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
22 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
22 uur geleden