Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meespelen van Henderson en Pasveer bij Ajax nog onzeker

Meespelen van Henderson en Pasveer bij Ajax nog onzeker

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli weet nog niet of Jordan Henderson en Remko Pasveer zondag voor Ajax kunnen uitkomen in het uitduel met Almere City. De Britse aanvoerder is bijna hersteld van een blessure en de ervaren doelman miste zondag het thuisduel met Go Ahead Eagles door een rugblessure.

Farioli heeft zijn spelers een paar dagen rust gegeven zonder een midweeks programma. "Dat was ook wel nodig", laat de Italiaan weten op de website van Ajax. "Met het drukke schema was er weinig tijd om te relaxen. Het was een zware periode met onder meer moeilijke velden en Europese duels. Ieder punt dat we pakten, kwam van diep bij iedereen. Deze week konden we herstellen. Inmiddels kijken we weer vooruit naar zondag."

Koploper Ajax gaat op bezoek bij Almere City, de nummer 18 van de ranglijst die afgelopen zaterdag pas in blessuretijd capituleerde voor Feyenoord (2-1). "Almere City is een ploeg die het de laatste weken goed doet", stelt Farioli. "We treffen een andere ploeg dan in Amsterdam toen we met 3-0 wonnen. We kennen hun sterktes en we gaan erheen om onze eigen wedstrijd te spelen."

Farioli verwacht de geblesseerde Branco van den Boomen snel terug bij Ajax. Wout Weghorst, Youri Regeer, Christian Rasmussen en Owen Wijndal zijn voorlopig niet inzetbaar. Ajax wilde graag de uitwedstrijd van volgende week zondag uitstellen omdat het zich dan beter kon voorbereiden op het uitduel met Eintracht Frankfurt in de achtste finale van de Europa League. Maar dat bleek na overleg met de gemeente Zwolle niet mogelijk. "Maar we hebben geen tijd om daarmee bezig te zijn want de focus moet op zondag", vindt Farioli. "Daar moet alle energie naartoe."

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

52 minuten geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

53 minuten geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

3 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

5 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

9 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

13 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

14 uur geleden