Meerkampster Vetter schrijft in Tokio een boek met een happy end
TOKIO (ANP) - Er vloeiden tranen van geluk bij Anouk Vetter na het behalen van olympisch zilver op de zevenkamp. Bij de eerste tranen moest de Arnhemse atlete terugdenken aan de WK van 2019, toen ze na zes onderdelen opgaf omdat ze niet meer verder wilde; ze kon het mentaal niet meer opbrengen. "Ik besefte waar ik vandaan ben gekomen. Ik zat toen in een heel diep gat en het heeft lang geduurd eer ik daar uit was. Maar als je een boek moet schrijven, dan is dit toch het happy end dat je wilt", zei de 28-jarige atlete.
Die ellendige periode waarin Vetter bezweek onder de druk van het altijd maar moeten presteren, ligt achter haar. "Ik ben er als een ander mens uitgekomen en ik beleef mijn sport nu heel anders. Van die zevenkamp in Doha herinner ik me niks meer. Fijn dat het brein zo werkt. Ik ben echt aan een tweede carrière begonnen."
Die tweede carrière mondde uit in een ongedachte zilveren plak in Tokio. Na de eerste dag stond Vetter al bovenaan. "Ik begon toen al te denken aan een medaille, want ik sta nooit hoog na vier onderdelen. Het was zaak dat enthousiasme te onderdrukken en mijn koppie erbij te houden, want ik streed wel tegen Nafi Thiam en die mag je nooit onderschatten. Na het vijfde onderdeel, het verspringen, stond ik nog steeds bovenaan en moest ik wel even 'ontstressen'. Maar ik wist al wel, die medaille moet ik niet uit handen geven."
Onverwacht
De Belgische Thiam was uiteindelijk ook beter. Ze wierp de speer verder dan Vetter, was sneller op de afsluitende 800 meter en prolongeerde haar olympische titel. "Ik ben hartstikke trots op mezelf. Ik wist dat ik goed was, maar je moet het toch maar doen. Zilver is echt onverwacht. Toch was dit geen droommeerkamp, ook al heb ik ervan genoten en zijn de afgelopen dagen voor mijn gevoel voorbijgevlogen. Ik noem het liever een hele goede meerkamp, omdat ik op sommige onderdelen toch wat heb laten liggen. Bijvoorbeeld bij het speerwerpen."
Haar vader en coach Ronald Vetter had de medaille ook niet voorspeld, maar zijn dochter wel laten weten dat het met de vorm wel goed zat. "Hij heeft eigenlijk alleen gezegd: je kunt je Nederlands record verbeteren. Dat heb ik inderdaad gedaan. Hij is natuurlijk enorm trots, maar hij is volgens mij vooral blij dat ik blij ben."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
8 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
9 uur geleden