Meerkamper Taam met persoonlijk record vierde op zevenkamp
TORUN (ANP) - Meerkamper Rik Taam heeft bij de Europese indoorkampioenschappen in Polen met een sterke afsluitende 1000 meter net naast de medailles gegrepen op de zevenkamp. Hij eindigde in een persoonlijk puntenrecord van 6111 punten als vierde.
De Noord-Hollander kwam net tekort om de Pool Pawel Wiesiolek te passeren. Die werd derde met 6133 punten. Het goud ging naar de Fransman Kevin Mayer met 6392 punten. De Spanjaard Jorge Urena pakte zilver met 6158 punten.
Taam trok op de 1000 meter meteen ten aanval en liep met 2.35,35 een persoonlijk record. De Pool eindigde als tweede in 2.43,13 en verdedigde daarmee met succes zijn derde plaats in de eindstand.
De andere Nederlandse deelnemer aan de meerkamp, Pieter Braun, trok zich na het hoogspringen terug. Hij had bij het hoogspringen last gekregen van een enkel en besloot uit voorzorg op te geven.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.
1 uur geledenDIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
9 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
10 uur geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
1 dag geleden