Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdink treedt met bereiken halve finale in voetsporen vader

Meerdink treedt met bereiken halve finale in voetsporen vader

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink schoot AZ donderdag in de strafschoppenserie tegen Anderlecht naar de halve eindstrijd van de Conference League. Daarmee trad de 19-jarige aanvaller in de voetsporen van zijn vader Martijn, die in 2005 met de Alkmaarders in de halve finales van de toenmalige UEFA Cup stond. AZ verloor daarin van Sporting Portugal.

"Ik heb hem nog niet gesproken. Ik zal hem zo wel even bellen om te horen wat hij te zeggen heeft", zei Meerdink in het AFAS Stadion.

Meerdink viel tegen het einde van de eerste helft van de verlenging in. Toen het op strafschoppen aankwam, twijfelde de aanvaller geen moment. "Ik liet gelijk weten dat ik wel een penalty wilde nemen."

Beslissende strafschop

Meerdink wilde eigenlijk de vijfde strafschop opeisen, maar Riechedly Bazoer was hem voor. Daarom werd het de vierde, maar dat was vanwege twee missers aan de kant van Anderlecht de beslissende. "Het was een aardige wandeling naar de strafschopstip. Ik stuiterde de bal nog een keer of vijf en was volledig gefocust. Als je 'm dan zo inschiet, is dat heerlijk. Je wilt niets anders dan belangrijk zijn voor het team."

Trainer Pascal Jansen laat Meerdink vrijdag niet naar Genève gaan om aan te sluiten bij de selectie van AZ onder 19, die het om 13.00 uur opneemt tegen de leeftijdsgenoten van Sporting Portugal in de halve finale van de Youth League. Dat heeft onder meer te maken met het geblesseerd uitvallen van spits Vangelis Pavlidis. Jansen houdt Meerdink daarom bij de selectie voor de competitiewedstrijd van zondag tegen RKC Waalwijk.

Zuivere en vaste trap

"Dat is niet echt balen, ik begrijp dat wel", zei Meerdink. "Hopelijk kan ik maandag nog meedoen in de finale." Als de talenten van AZ winnen van Sporting, wacht een ontmoeting met AC Milan of Hajduk Split.

Jansen genoot van de manier waarop Meerdink de strafschop opeiste en 'm vervolgens inschoot. "Hij heeft een hele zuivere en vaste trap. Op dit moment zit Mexx vol zelfvertrouwen."

Meer uit Voetbal

Oostenrijkse bondscoach ontkent salonremise tegen Algerije

KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.

38 minuten geleden
Tunesië strandt als enige Afrikaanse deelnemer in groepsfase WK

MONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.

2 uur geleden
Argentinië beducht voor 'zeer lastig' Kaapverdië op WK voetbal

ARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.

2 uur geleden
Iran niet als nummer 3 naar laatste 32 van WK, Algerije wel

TIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.

4 uur geleden
Argentinië wint groep en treft Kaapverdië in zestiende finales WK

ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.

4 uur geleden
Messi scherpt record op WK voetbal aan met negentien treffers

DALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.

4 uur geleden
Colombia na 0-0 tegen Portugal eerste in groep, Congo ook door

MIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.

8 uur geleden