Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid werkgevers wil in vierde kwartaal personeel aannemen

Meerderheid werkgevers wil in vierde kwartaal personeel aannemen

DIEMEN (ANP) - Zeven op de tien werkgevers verwacht in de laatste drie maanden van dit jaar meer personeel aan te nemen, terwijl drie op de tien denkt minder mensen aan te nemen. Dat stelt uitzender ManpowerGroup op basis van zijn driemaandelijkse Employment Outlook Survey. Daarvoor ondervroeg de uitzender 513 bedrijven in Nederland.

ManPower trekt de negatieve groep van de positieve groep af en komt daarmee uit op wat het bedrijf het netto werkgelegenheidscijfer noemt. Dat komt voor Nederland dus uit op plus 40 procent. In het lopende kwartaal was dat nog plus 9 procent en eind vorig jaar nog min 1 procent. De stijging van het derde naar het vierde kwartaal is de hoogste die ManPower ooit heeft gemeten.

In de productie zijn de vooruitzichten het meest positief met een netto werkgelegenheidscijfer van plus 54 procent. Ook in de financiën en zakelijke dienstverlening zijn de prognoses goed met een score van plus 46 procent. Alleen in de bouw zijn bedrijven iets negatiever geworden dan over het huidige kwartaal. Hier is de score plus 10 procent. In het derde kwartaal was dat nog plus 13 procent.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

5 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

5 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

7 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

7 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

8 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

8 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

9 uur geleden