'Meerderheid vindt minimumprijs op vliegticket goed idee'
HALFWEG (ANP) - De meerderheid van Nederlandse reizigers (55 procent) vindt het geen probleem als er een minimumprijs op vliegtickets wordt gesteld. Dat meldt Vliegtickets.nl op basis van een peiling onder 2500 mensen. 62 procent van de respondenten zegt bereid te zijn meer te betalen voor een ticket wanneer een deel van de prijs gebruikt wordt om de hoeveelheid CO2-uitstoot te compenseren.
Oostenrijk kondigde eerder deze maand al een minimumprijs voor vliegtickets aan. Ook de Franse minister van Milieu Élisabeth Borne zei maandag voorstander te zijn van de minimumprijzen. Kamerleden Jan Paternotte (D66) en Eppo Bruins (ChristenUnie) vrezen dumpprijzen nu de vraag naar vliegreizen door de coronacrisis sterk is gedaald, en willen ook in Nederland minimumprijzen op vliegtickets zien. Dat zou neerkomen op een minimum van ongeveer 35 euro.
Uit de enquête van Vliegtickets.nl blijkt dat de prijzen van vliegtickets naar diverse bestemmingen in Europa, zoals Nice, Málaga en Lissabon, tot 25 procent gedaald zijn ten opzichte van vorig jaar. "Het aantal vluchten en de concurrentie neemt op dit moment langzaam toe, het is logisch dat de prijzen nu onder druk staan", stelt een marketingmanager van het ticketbedrijf.
Europese regels
Stunten met ticketprijzen is volgens Vliegtickets.nl niet alleen funest voor maatschappijen zelf, maar ook niet bevorderend voor het milieu. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) zei vorige week dat er aan een minimumprijs voor vliegtickets veel "juridische haken en ogen" zitten. Europese regels staan zo'n maatregel volgens haar in de weg. Luchtvaartmaatschappijen easyJet en Transavia zeggen dat een minimumprijs weinig CO2 zal besparen en geen milieuvoordelen heeft.
Milieuorganisaties Greenpeace, Milieudefensie, Natuur & Milieu en de Natuur en Milieu Federatie Noord-Holland zijn blij dat een meerderheid dit plan een goed idee vindt. Volgens de milieuorganisaties is een minimumprijs een goede eerste stap, maar het bedrag van 35 euro noemen zij "nog wel heel erg laag". "Dat dekt bij lange na niet de schade op mens, natuur en klimaat. Uit onderzoek blijkt dat de prijs van vliegtickets in werkelijkheid 63 procent hoger zou moeten liggen dan wat we nu betalen. Bovendien is het belachelijk dat de luchtvaart al jaren vliegt zonder belasting op bijvoorbeeld kerosine."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
6 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
7 uur geleden