'Meerderheid vindt minimumprijs op vliegticket goed idee'
HALFWEG (ANP) - De meerderheid van Nederlandse reizigers (55 procent) vindt het geen probleem als er een minimumprijs op vliegtickets wordt gesteld. Dat meldt Vliegtickets.nl op basis van een peiling onder 2500 mensen. 62 procent van de respondenten zegt bereid te zijn meer te betalen voor een ticket wanneer een deel van de prijs gebruikt wordt om de hoeveelheid CO2-uitstoot te compenseren.
Oostenrijk kondigde eerder deze maand al een minimumprijs voor vliegtickets aan. Ook de Franse minister van Milieu Élisabeth Borne zei maandag voorstander te zijn van de minimumprijzen. Kamerleden Jan Paternotte (D66) en Eppo Bruins (ChristenUnie) vrezen dumpprijzen nu de vraag naar vliegreizen door de coronacrisis sterk is gedaald, en willen ook in Nederland minimumprijzen op vliegtickets zien. Dat zou neerkomen op een minimum van ongeveer 35 euro.
Uit de enquête van Vliegtickets.nl blijkt dat de prijzen van vliegtickets naar diverse bestemmingen in Europa, zoals Nice, Málaga en Lissabon, tot 25 procent gedaald zijn ten opzichte van vorig jaar. "Het aantal vluchten en de concurrentie neemt op dit moment langzaam toe, het is logisch dat de prijzen nu onder druk staan", stelt een marketingmanager van het ticketbedrijf.
Europese regels
Stunten met ticketprijzen is volgens Vliegtickets.nl niet alleen funest voor maatschappijen zelf, maar ook niet bevorderend voor het milieu. Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) zei vorige week dat er aan een minimumprijs voor vliegtickets veel "juridische haken en ogen" zitten. Europese regels staan zo'n maatregel volgens haar in de weg. Luchtvaartmaatschappijen easyJet en Transavia zeggen dat een minimumprijs weinig CO2 zal besparen en geen milieuvoordelen heeft.
Milieuorganisaties Greenpeace, Milieudefensie, Natuur & Milieu en de Natuur en Milieu Federatie Noord-Holland zijn blij dat een meerderheid dit plan een goed idee vindt. Volgens de milieuorganisaties is een minimumprijs een goede eerste stap, maar het bedrag van 35 euro noemen zij "nog wel heel erg laag". "Dat dekt bij lange na niet de schade op mens, natuur en klimaat. Uit onderzoek blijkt dat de prijs van vliegtickets in werkelijkheid 63 procent hoger zou moeten liggen dan wat we nu betalen. Bovendien is het belachelijk dat de luchtvaart al jaren vliegt zonder belasting op bijvoorbeeld kerosine."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Libië zoekt tientallen miljarden dollars aan kapitaal om zijn olie-industrie te ontwikkelen. Dat zegt de topman van het Libische staatsolieconcern in een interview met zakenkrant Financial Times. Libië heeft de grootste bewezen olievoorraden van Afrika, maar het land gaat gebukt onder politieke instabiliteit waardoor investeringen door grote oliemaatschappijen achterblijven.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de oorlog in het Midden-Oosten. Een snelle oplossing van het conflict is verder uit zicht geraakt na het aflopen van het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat hij geen interesse heeft in een verlenging van het bestand met Teheran, dat formeel maandag afliep.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Google heeft voor 10 miljoen dollar een grote hoeveelheid data gekocht van de failliete Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines. Met de gegevens wil het bedrijf zijn systemen voor kunstmatige intelligentie trainen, staat in faillissementsdocumenten.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou belemmerende regels op de woningmarkt moeten terugdraaien om ervoor te zorgen dat beleggers en verhuurders weer gaan investeren. De ambitie van het kabinet-Jetten om jaarlijks 100.000 woningen te bouwen blijft anders onhaalbaar. Daarvoor waarschuwt een coalitie, bestaande uit onder meer branchevereniging van woningcorporaties Aedes, Bouwend Nederland, de koepelorganisatie voor projectontwikkelaars NEPROM en het Interprovinciaal Overleg (IPO), in een dinsdag verschenen rapport.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse overheid moet bereid zijn meer te betalen voor de ontwikkeling van innovatieve geneesmiddelen. Hiervoor pleit ABN AMRO in een analyse. Het strenge Nederlandse vergoedingsbeleid voor nieuwe middelen zorgt ervoor dat patiënten in ons land steeds langer moeten wachten op nieuwe medicijnen en dat Nederland terrein verliest in de ontwikkeling ervan, stelt de bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street stonden maandag onder druk door groeiende zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran loopt maandag officieel af. Iran sluit gesprekken over een verlenging van het akkoord uit. Ondertussen zei president Donald Trump maandag tegen Fox News dat de VS Oman zouden platbombarderen als het land de Amerikaanse plannen in het conflict met Iran rond de Straat van Hormuz zou dwarsbomen. De groeiende spanningen zorgden voor een stijging van de olieprijzen.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia gaat tot 105 miljard dollar (91 miljard euro) uittrekken voor de bouw van een enorm nieuw datacentercomplex in de Amerikaanse staat Ohio. Het complex wordt gehuurd door OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Daarmee slaan twee van de belangrijkste spelers achter de explosieve groei van AI opnieuw de handen ineen.
12 uur geleden