Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid ondernemers neemt maatregelen voor verduurzaming

Meerderheid ondernemers neemt maatregelen voor verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Bijna acht van elke tien bedrijven hebben dit jaar maatregelen genomen om te verduurzamen, meldt het Centrraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een enquête. Net geen 20 procent van de bedrijven geeft aan vooral op het vlak van energie verduurzamingsmaatregelen te nemen.

Het statistiekbureau ondervroeg industriebedrijven, winkeliers, autodealers en dienstverleners vorige maand over verduurzaming. Daarvan gaf 79 procent aan dit jaar maatregelen te hebben genomen om duurzamer te werken. Eén op de drie bedrijven vindt dat het helemaal of grotendeels duurzaam werkt.

Door de Russische inval in Oekraïne zijn de prijzen voor gas, elektriciteit en brandstoffen hard gestegen, waardoor het mogelijk aantrekkelijker is geworden voor bedrijven om energiebesparende maatregelen te nemen. Dit deden vooral vastgoedverhuurders en bedrijven in de cultuur-, sport- en recreatiebranche. Vervoersbedrijven gaven vaker aan hun uitstoot te willen beperken.

De verduurzaming van de bedrijfsvoering gaat niet altijd soepel. Bijna een kwart van de ondernemers zegt belemmerd te zijn bij het verduurzamen omdat ze afhankelijk waren van een externe partij, zoals een leverancier. Daarnaast zei 13 procent te weinig geld te hebben voor de verduurzaming. Dit kwam relatief vaak voor bij bedrijven in de horeca en de cultuur-, sport- en recreatiebranche.

Meer uit Financieel

Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

47 minuten geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

2 uur geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

3 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

13 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

13 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

15 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

15 uur geleden