Meerderheid ondernemers neemt maatregelen voor verduurzaming
DEN HAAG (ANP) - Bijna acht van elke tien bedrijven hebben dit jaar maatregelen genomen om te verduurzamen, meldt het Centrraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een enquête. Net geen 20 procent van de bedrijven geeft aan vooral op het vlak van energie verduurzamingsmaatregelen te nemen.
Het statistiekbureau ondervroeg industriebedrijven, winkeliers, autodealers en dienstverleners vorige maand over verduurzaming. Daarvan gaf 79 procent aan dit jaar maatregelen te hebben genomen om duurzamer te werken. Eén op de drie bedrijven vindt dat het helemaal of grotendeels duurzaam werkt.
Door de Russische inval in Oekraïne zijn de prijzen voor gas, elektriciteit en brandstoffen hard gestegen, waardoor het mogelijk aantrekkelijker is geworden voor bedrijven om energiebesparende maatregelen te nemen. Dit deden vooral vastgoedverhuurders en bedrijven in de cultuur-, sport- en recreatiebranche. Vervoersbedrijven gaven vaker aan hun uitstoot te willen beperken.
De verduurzaming van de bedrijfsvoering gaat niet altijd soepel. Bijna een kwart van de ondernemers zegt belemmerd te zijn bij het verduurzamen omdat ze afhankelijk waren van een externe partij, zoals een leverancier. Daarnaast zei 13 procent te weinig geld te hebben voor de verduurzaming. Dit kwam relatief vaak voor bij bedrijven in de horeca en de cultuur-, sport- en recreatiebranche.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.
37 minuten geledenMIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.
42 minuten geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.
3 uur geleden