Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid Nederlanders wil minder asielzoekers

Meerderheid Nederlanders wil minder asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien Nederlanders vinden dat Nederland minder asielzoekers zou moeten opnemen. Dat komt naar voren uit cijfers van Kieskompas. Die analyseerde ruim 800.000 antwoorden uit de stemhulp rond de Tweede Kamerverkiezingen.

De mening over asielopvang hangt sterk af van iemands leeftijd en opleidingsniveau. Zo vindt 85 procent van de Nederlanders met een praktische opleiding dat Nederland minder asielzoekers moet opnemen, onder mensen met een hbo of universitaire opleiding is dit 59 procent. Ook vinden 65-plussers vaker dat het aantal asielzoekers niet omhoog moet dan volwassenen tot 34 jaar.

Vooral in delen van West-Brabant, Noord-Limburg, Overijssel en Drenthe is de groep inwoners die vindt dat Nederland minder asielzoekers moet opvangen groot. Zo is in Nederweert en Urk zeker 89 procent van de inwoners het eens met de stelling 'Nederland moet minder asielzoekers opvangen'. Opvallend genoeg horen beide gemeenten bij de groep waar sinds 2012 geen enkele vorm van asielopvang is geregeld, bleek begin februari uit onderzoek van RTV Noord.

Randstad

In gemeenten in de Randstad zoals Amsterdam, Leiden en Utrecht en provinciehoofdsteden zoals Zwolle en Leeuwarden is het percentage mensen dat vindt dat Nederland minder asielzoekers moet opvangen het laagst.

Dinsdag stemde de Eerste Kamer in met de zogenoemde spreidingswet. Daarmee kunnen gemeenten verplicht worden om asielzoekers op te vangen.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

11 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

12 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

16 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

20 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden