'Meerderheid Nederlanders somber over de toekomst'
HILVERSUM (ANP) - Nederland kijkt somberder aan tegen de toekomst dan een aantal jaar geleden. Zo'n 59 procent van de Nederlanders zegt dat het in het algemeen de verkeerde kant op gaat. Terwijl dat aan het begin van deze kabinetsperiode 41 procent was.
Volgens de NOS, die ieder jaar een Prinsjesdagonderzoek laat uitvoeren door Ipsos, is het voor het eerst in vier jaar dat een meerderheid van de Nederlanders somber gestemd is. Vooral op het gebied van de economie is de mineur toegenomen. Ruim de helft denkt dat de economie de komende twaalf maanden gaat verslechteren. Vorig jaar was dat nog geen een derde.
Bijna 30 procent voelt naar eigen zeggen momenteel de financiële gevolgen van de coronacrisis. Toch is de groep die zegt goed rond te kunnen komen (55 procent) niet afgenomen. Ook zegt 70 procent van de bevolking niet te hoeven bezuinigen als gevolg van de coronacrisis. Ipsos trekt daaruit de conclusie dat de crisis vooral mensen raakt die het toch al moeilijk hadden, aldus de NOS.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft twee mannen in hoger beroep veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor hun betrokkenheid bij zeven gewelddadige overvallen in 2020 en 2021 in West-Friesland en Gelderland. Bij een overval in Berkhout viel een dodelijk slachtoffer, bij andere overvallen raakten twee mensen zwaargewond.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die op 16 augustus 2025 het Nationaal Monument op de Dam bekladde, is door de rechter schuldig bevonden aan het beschadigen van het monument, maar krijgt geen straf opgelegd. Hij heeft de kosten van 895 euro voor het verwijderen van de verf al betaald, blijkt uit de uitspraak van de rechter.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring waardoor het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden ruim een week lang stillag, is verholpen. Rond 04.45 uur meldde NS dat de beperkingen voorbij waren. Volgens ProRail is de treindienst rond 05.00 uur weer volledig opgestart.
7 uur geledenANKARA (ANP) - Nederland zal bij de NAVO-top meer dan 3 miljard euro aan defensiecontracten en plannen daartoe aankondigen, meldt defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD). Zo trekt ze samen op met België om de luchtverdediging te versterken en met het Verenigd Koninkrijk voor de marine. Ook met Duitsland staan investeringsplannen op stapel, bevestigt het ministerie van Defensie na berichtgeving van persbureau Reuters.
15 uur geledenTIEL (ANP) - De politie heeft zondagmiddag vijf mensen aangehouden, omdat zij een 33-jarige man uit het Gelderse Meteren zouden hebben gegijzeld in een woning aan de Hertog Arnoldstraat in Tiel. De Dienst Speciale Interventies viel rond 17.30 uur binnen in de woning, waar ze de gegijzelde man en vier van de vijf verdachten vonden. Later hield de politie de vijfde verdachte aan in een woning aan de Diderik Vijghstraat, een paar honderd meter verderop.
17 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De gemeente Beverwijk zegt graag met de minister van Asiel en Migratie in gesprek te willen over de opvang van asielzoekers. De gemeente noemt het "jammer" dat zij in de media moesten vernemen dat minister Bart van den Brink de gemeente ontbiedt omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken voor asielzoekers te zorgen. Naast Beverwijk moeten ook Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland zich melden op het ministerie voor gesprekken die ertoe moeten leiden dat de gemeenten alsnog opvanglocaties gaan regelen.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO brengt het aantal directies binnen de organisatie terug van zes naar vijf en het aantal directeuren van zeven naar vijf. De koepelorganisatie van de publieke omroep zet daarmee de laatste stap in de al eerder aangekondigde reorganisatie, meldt de NPO maandag in een bericht op de eigen website.
18 uur geleden