Meerderheid Nederlanders rekent op droogte en hoosbuien
DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders (81 procent) rekent erop dat er in de toekomst vaker langere periodes van droogte zullen zijn. Meer dan driekwart van de bevolking houdt er tevens rekening mee dat er steeds vaker enorme hoosbuien gaan vallen. Nederlanders zullen dus zelf ook iets moeten doen om wateroverlast en watertekorten aan te pakken, vindt driekwart van de ondervraagden in een onderzoek dat de Unie van Waterschappen heeft laten doen.
De unie wilde weten wat Nederlanders zelf doen om bij te dragen aan schoon en voldoende water. Het onderzoek onder ruim duizend mensen wijst uit dat 65 procent van de mensen vochtige doekjes en tampons tegenwoordig niet meer in de wc gooit, maar in de afvalbak. Twee derde van de ondervraagden levert chemisch afval en frituurvet gescheiden in, terwijl bijna de helft van de tuinbezitters tegels heeft vervangen door gras of planten. 16 procent van de Nederlanders met een eigen dak heeft daar beplanting op aangebracht en 22 procent haalt wel eens zwerfvuil weg bij de waterkant. Ook brengen mensen geen brood meer naar de eendjes, want door het brood raakt het water vervuild.
De waterschappen hebben een goed imago, blijkt uit het onderzoek, en hun taken zijn redelijk bekend. Ouderen weten beter wat de waterschappen doen dan jongeren. Veel mensen denken dat de schappen ook zorgen voor drinkwater uit de kraan, maar dat is de taak van waterleidingbedrijven. Dat de waterschappen verantwoordelijk zijn voor stevige dijken weet 71 procent, dat ze zorgen voor voldoende water weet 66 procent en 54 procent noemt ook het zuiveren van rioolwater.
De waterschappen starten zondag de campagne Waterbazen, waarmee ze zoveel mogelijk mensen willen betrekken bij het werk van de waterschappen. Op www.waterschappen.nl/waterbazen en op de eigen site van elk waterschap zijn tips te vinden over bewust omgaan met water.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
11 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
12 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
12 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
12 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
12 uur geleden