Meerderheid Nederlanders rekent op droogte en hoosbuien
DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders (81 procent) rekent erop dat er in de toekomst vaker langere periodes van droogte zullen zijn. Meer dan driekwart van de bevolking houdt er tevens rekening mee dat er steeds vaker enorme hoosbuien gaan vallen. Nederlanders zullen dus zelf ook iets moeten doen om wateroverlast en watertekorten aan te pakken, vindt driekwart van de ondervraagden in een onderzoek dat de Unie van Waterschappen heeft laten doen.
De unie wilde weten wat Nederlanders zelf doen om bij te dragen aan schoon en voldoende water. Het onderzoek onder ruim duizend mensen wijst uit dat 65 procent van de mensen vochtige doekjes en tampons tegenwoordig niet meer in de wc gooit, maar in de afvalbak. Twee derde van de ondervraagden levert chemisch afval en frituurvet gescheiden in, terwijl bijna de helft van de tuinbezitters tegels heeft vervangen door gras of planten. 16 procent van de Nederlanders met een eigen dak heeft daar beplanting op aangebracht en 22 procent haalt wel eens zwerfvuil weg bij de waterkant. Ook brengen mensen geen brood meer naar de eendjes, want door het brood raakt het water vervuild.
De waterschappen hebben een goed imago, blijkt uit het onderzoek, en hun taken zijn redelijk bekend. Ouderen weten beter wat de waterschappen doen dan jongeren. Veel mensen denken dat de schappen ook zorgen voor drinkwater uit de kraan, maar dat is de taak van waterleidingbedrijven. Dat de waterschappen verantwoordelijk zijn voor stevige dijken weet 71 procent, dat ze zorgen voor voldoende water weet 66 procent en 54 procent noemt ook het zuiveren van rioolwater.
De waterschappen starten zondag de campagne Waterbazen, waarmee ze zoveel mogelijk mensen willen betrekken bij het werk van de waterschappen. Op www.waterschappen.nl/waterbazen en op de eigen site van elk waterschap zijn tips te vinden over bewust omgaan met water.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De komst van een nieuwe fractie die "constructief wil samenwerken, biedt kansen" voor D66-leider Rob Jetten. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat zeven PVV-Kamerleden zich afsplitsen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voorlopig blijven vertegenwoordigers van de PVV in de provincies Geert Wilders trouw. In de Tweede Kamer besloten zeven PVV'ers dinsdag de fractie te verlaten, maar in de Provinciale Staten hebben nog geen volksvertegenwoordigers zich afgescheiden. PVV'ers uit in ieder geval Zuid-Holland, Overijssel, Zeeland, Limburg en Drenthe zeggen bij de partij van Wilders te blijven.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die de PVV dinsdag hebben verlaten, starten samen een nieuwe fractie. In een gezamenlijk persbericht hebben ze kritiek op de koers van de PVV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven Kamerleden van de PVV verlaten de fractie, meldt partijleider Geert Wilders. De Kamerleden hebben volgens de partijleider "om verschillende redenen" besloten om te stoppen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiƫle aanbieder een bestelling te plaatsen.
2 uur geleden