Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid Nederlanders rekent op droogte en hoosbuien

Meerderheid Nederlanders rekent op droogte en hoosbuien

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de Nederlanders (81 procent) rekent erop dat er in de toekomst vaker langere periodes van droogte zullen zijn. Meer dan driekwart van de bevolking houdt er tevens rekening mee dat er steeds vaker enorme hoosbuien gaan vallen. Nederlanders zullen dus zelf ook iets moeten doen om wateroverlast en watertekorten aan te pakken, vindt driekwart van de ondervraagden in een onderzoek dat de Unie van Waterschappen heeft laten doen.

De unie wilde weten wat Nederlanders zelf doen om bij te dragen aan schoon en voldoende water. Het onderzoek onder ruim duizend mensen wijst uit dat 65 procent van de mensen vochtige doekjes en tampons tegenwoordig niet meer in de wc gooit, maar in de afvalbak. Twee derde van de ondervraagden levert chemisch afval en frituurvet gescheiden in, terwijl bijna de helft van de tuinbezitters tegels heeft vervangen door gras of planten. 16 procent van de Nederlanders met een eigen dak heeft daar beplanting op aangebracht en 22 procent haalt wel eens zwerfvuil weg bij de waterkant. Ook brengen mensen geen brood meer naar de eendjes, want door het brood raakt het water vervuild.

De waterschappen hebben een goed imago, blijkt uit het onderzoek, en hun taken zijn redelijk bekend. Ouderen weten beter wat de waterschappen doen dan jongeren. Veel mensen denken dat de schappen ook zorgen voor drinkwater uit de kraan, maar dat is de taak van waterleidingbedrijven. Dat de waterschappen verantwoordelijk zijn voor stevige dijken weet 71 procent, dat ze zorgen voor voldoende water weet 66 procent en 54 procent noemt ook het zuiveren van rioolwater.

De waterschappen starten zondag de campagne Waterbazen, waarmee ze zoveel mogelijk mensen willen betrekken bij het werk van de waterschappen. Op www.waterschappen.nl/waterbazen en op de eigen site van elk waterschap zijn tips te vinden over bewust omgaan met water.

Meer uit Binnenland

Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

38 minuten geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

54 minuten geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

1 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

2 uur geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

2 uur geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

2 uur geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

2 uur geleden