Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid Kamer wil vuurwerk verder beperken

Meerderheid Kamer wil vuurwerk verder beperken

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil de verkoop en het afsteken van vuurwerk verder beperken. De komt omdat de PvdA en SP voor een strenger beleid kiezen.

Ronald van Raak (SP) vindt dat in elk geval "gevaarlijk knalvuurwerk" verboden moet worden. De politiek moet gaan kijken "welke soorten vuurwerk er in de toekomst nog wel verkocht en afgestoken mogen worden, en welke soorten niet meer", schrijft hij op de website van de partij.

De PvdA schaart zich achter het pleidooi van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) om knalvuurwerk en vuurpijlen te verbieden. En als dat niet werkt "sluiten we een totaalverbod op al het vuurwerk ook niet uit", aldus Tweede Kamerlid Attje Kuiken in een verklaring maandag.

Discussie

Er is in de Kamer nu een nipte meerderheid van 76 zetels om vuurwerk verder te beperken. Naast de PvdA en SP gaat het om de ChristenUnie, D66, GroenLinks, 50PLUS, SGP, Partij voor de Dieren, DENK en Van Kooten-Arissen.

Regeringspartijen VVD en CDA zijn nog niet zo ver. Maar in die partijen is wel een discussie gaande. Prominente VVD'ers, zoals burgemeester Johan Remkes van Den Haag en Jan van Zanen van Utrecht, roepen inmiddels op tot een verbod op knalvuurwerk en vuurpijlen.

Initiatiefwet

Uit een steekproef onder de zeshonderd leden van het netwerk binnen de VVD dat zich actief bezighoudt met vraagstukken op gebied van justitie en veiligheid, blijkt een grote meerderheid (87 procent) voor een verbod op het afsteken van knalvuurwerk en vuurpijlen te zijn. Een meerderheid (51 procent) van de ondervraagde leden is voor "een landelijk totaalverbod op de verkoop en het zelf afsteken van consumentenvuurwerk". De peiling wordt aan de VVD-fractie aangeboden "zodat zij deze kan meewegen in het bepalen van haar standpunt".

In de Kamer werken GroenLinks en Partij voor de Dieren aan een initiatiefwet om consumentenvuurwerk te verbieden. 50PLUS steunt een dergelijk verbod.

Meer uit Binnenland

Van Zanen: druk op ICC zou ons allemaal zorgen moeten baren

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).

1 uur geleden
Reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoon Defensie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.

4 uur geleden
Politie zoekt zaterdag verder in Overasselt en omgeving

OVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.

6 uur geleden
Regio Rotterdam vreest verkeersinfarct, vraagt hulp werkgevers

ROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.

6 uur geleden
Inzamelactie beveiliger Overasselt haalt 20.000 euro op

OVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.

7 uur geleden
Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

17 uur geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

17 uur geleden