Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid FNV-leden wijst cao-voorstel NS af, mogelijk acties

Meerderheid FNV-leden wijst cao-voorstel NS af, mogelijk acties

DEN HAAG (ANP) - De leden van FNV Spoor hebben het cao-voorstel van de NS massaal afgewezen. De vakbond meldt dat 90 procent heeft tegengestemd. Daardoor lijken acties en stakingen aanstaande. FNV denkt nog na over een ultimatum.

Na vijf onderhandelingsrondes blijft er een "onoverbrugbare" kloof bestaan tussen de FNV-eisen en het laatste aanbod van de NS, aldus de FNV. Zo eist de FNV onder meer een verbetering van de koopkracht van het NS-personeel van 100 euro per maand. De NS blijft bij een loonstijging van acht procent over een periode van tweeënhalf jaar.

Door de impasse lijken er nu acties ophanden. De cao-onderhandelaar namens FNV, Henri Janssen, vindt het "doodzonde dat NS het zover heeft laten komen". "Onze leden beseffen heel goed dat ze gedurende de acties de reizigers zullen raken. Dat is spijtig, maar de overlast is onvermijdelijk."

VVMC

Maar volgens Janssen is een goede cao ook in het belang van de reizigers. Zo heeft de NS op het moment moeite met het invullen van vacatures, aldus de onderhandelaar. Daarom vallen onder meer treinen uit. "Er is een fatsoenlijke cao nodig om dat tij te keren."

Spoorsectorvakbond VVMC legde de cao-voorstellen van de NS eveneens aan zijn leden voor. Ook hier stemde een ruime meerderheid tegen. Daarnaast gaf 85 procent van de respondenten aan bereid te zijn om tot actie over te gaan. VVMC laat weten de eerste acties voor te bereiden.

Meer uit Financieel

Mercedes somberder over jaaromzet door zwakke vraag uit China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz is somberder geworden over zijn te verwachten omzet in 2026. Het Duitse autoconcern kampt met een zwakkere vraag in China, waar een aanhoudende vastgoedcrisis het consumentenvertrouwen aantast en de vraag naar luxewagens drukt.

9 minuten geleden
Taiwan houdt Nvidia-medewerker aan om chipsmokkel naar China

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwanese aanklagers hebben een medewerker van Nvidia aangehouden als onderdeel van een onderzoek naar de vermeende smokkel van AI-chips naar China, meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Lokale rechercheurs doorzochten volgens de ingewijden op 24 juli de woning van de medewerker en zijn bureau op het kantoor van Nvidia in Taipei.

11 minuten geleden
Frankrijk en Spanje komen met financiële steun na natuurbranden

MADRID/BORDEAUX (ANP/BLOOMBERG) - In Frankrijk en Spanje is financiële steun vanuit de overheid op komst om burgers en bedrijven te helpen bij de gevolgen van de verwoestende natuurbranden. De Spaanse regering roept de getroffen regio's dinsdag uit tot 'noodgebieden', wat financiële steun makkelijker maakt. De regionale overheid in Madrid had maandag al een eerste pakket aangekondigd van 30 miljoen euro voor tijdelijke huisvesting en herstelwerkzaamheden voor lokale getroffenen.

17 minuten geleden
Chipfondsen op aandelenbeurzen Seoul en Tokio hard omlaag

TOKIO/SEOUL (ANP) - De chipfondsen op de aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen dinsdag hard omlaag in navolging van de forse koersverliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Die verliezen werden vooral veroorzaakt door zorgen over toenemende concurrentie bij de productie van geavanceerde chipmachines en chips vanuit China.

50 minuten geleden
Brazilië stapt naar WTO om importtarieven VS

SÃO ⁠PAULO (ANP/RTR) - ⁠Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.

1 uur geleden
FAA: inspectie nodig van stoelen in Boeings 737 MAX

SEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.

4 uur geleden
Recordaantal woningen verkocht dit jaar, verwacht ING

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.

7 uur geleden