Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerderheid Europeanen steunt ook militaire hulp aan Oekraïne

Meerderheid Europeanen steunt ook militaire hulp aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Bijna zes op de tien Europeanen zijn het eens met de militaire steun van de Europese Unie aan Oekraïne in de vorm van militair materieel. De steun voor humanitaire en financiële steun aan Oekraïne is groter, zo staat in de vrijdag verschenen Eurobarometer. Dat geldt ook voor economische sancties tegen de Russische regering en bedrijven.

Nederlanders zijn veel grotere voorstanders van zowel militaire, financiële als humanitaire hulp aan Oekraïne dan het Europese gemiddelde.

Ruim driekwart van de Europeanen noemt de inval van Rusland in Oekraïne een bedreiging voor de veiligheid van de EU. Een ruime meerderheid vindt dat Oekraïne kandidaat-lid van de Europese Unie moet worden. Ook op dit punt zijn meer Nederlanders daar voorstander van dan het Europese gemiddelde. De Europese Commissie en de EU-lidstaten willen ook dat Oekraïne tot de EU toetreedt.

Besprekingen

De EU en Oekraïne zijn eind juni gestart met besprekingen die het land moeten klaarstomen voor het EU-lidmaatschap. Het hele proces neemt jaren in beslag. Bij tientallen tussenstappen is telkens opnieuw de goedkeuring van alle lidstaten nodig.

De oorlog in Oekraïne wordt nog steeds beschouwd als de belangrijkste kwestie die nu in de Europese Unie speelt. Immigratie staat voor Europeanen op de tweede plek, aldus de Eurobarometer.

65 procent van de Nederlanders heeft vertrouwen in de Europese Unie, meer dan 34 procent in het kabinet-Schoof en 50 procent in de Tweede en Eerste Kamer.

Percentage

Van de EU-inwoners heeft gemiddeld 51 procent vertrouwen in de EU. Dat is het hoogste percentage sinds zeventien jaar. In 2007 gaf 57 procent van de EU-inwoners aan vertrouwen te hebben in de EU. In de jaren daarna daalde dat flink, soms tot slechts 31 procent.

De vrijdag gepubliceerde Eurobarometer is in alle 27 lidstaten uitgevoerd. Ruim 26.500 EU-burgers zijn daarvoor geïnterviewd.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

40 minuten geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

12 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

13 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

13 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

15 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

16 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

17 uur geleden