
Meerderheid Britten, Duitsers en Fransen vindt Trump een dictator
DEN HAAG (ANP/AFP) - Meer dan de helft van de Britten (56 procent), Duitsers en Fransen (beide 59 procent) vindt de Amerikaanse president Donald Trump een dictator. In Polen is 47 procent die mening toegedaan. Dat blijkt uit een peiling van More in Common, een denktank met vestigingen in Europa en de Verenigde Staten.
Slechts 25 tot 36 procent van de respondenten in de vier Europese landen geeft aan dat Trump volgens hen geen dictator is. De overige ondervraagden zeggen het niet goed te weten.
De Russische president Vladimir Poetin is volgens een grote meerderheid van de Fransen (80 procent), Duitsers (81 procent), Britten (84 procent) en Polen (92 procent) een dictator. De peiling werd ook uitgevoerd in de VS (al werd daar de vraag of Trump een dictator is niet gesteld). 82 procent van de Amerikanen blijkt van mening dat de Russische president een dictator is.
Trump noemde onlangs de Oekraïense president Volodymyr Zelensky een dictator. Daar denken de meeste ondervraagden anders over. Zo vindt 69 procent van de Polen Zelensky geen dictator. In de VS is 54 procent van de ondervraagden het oneens met Trump.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - In zijn afscheidsrede heeft de Duitse bondskanselier Olaf Scholz de democraten in zijn land tot samenhang opgeroepen. Hij noemde de komende machtswisseling een "uitdrukking van democratische normaliteit".
41 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
4 uur geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
6 uur geleden