'Meerderheid atleten bezorgd over gebrek aan dopingcontroles'
NEW YORK (ANP/RTR) - Een overgrote meerderheid van de atleten die zijn aangesloten bij de Athletics Association van tweevoudig olympisch kampioen Christian Taylor maakt zich zorgen over de teruggelopen controles op verboden middelen tijdens de coronapandemie.
De Amerikaanse hink-stap-springer, ook viervoudig wereldkampioen, hield een enquête onder 685 atleten uit 82 landen. Daarvan is 78 procent bezorgd of uitslagen wel waarde hebben door het gebrek aan testen. "Er moet verder gewerkt worden aan het vertrouwen dat atleten en het publiek kunnen hebben in de resultaten die in de komende periode worden behaald", staat in de verklaring.
De enquête vroeg ook naar de kwalificatieprocedures voor de Spelen van Tokio die zijn verschoven naar de zomer van 2021. Van de atleten wil 60 procent dat prestaties van later dit jaar van voor december meetellen, terwijl 56 procent ook vindt dat dat niet helemaal eerlijk is omdat de maatregelen vanwege het coronavirus per land verschillen.
Een grote meerderheid van 81 procent vindt dat er voor de kwalificatie moet worden nagedacht over een verandering van de ranglijsten. "Deze resultaten laten zien dat het nieuwe rankingsysteem dat bepaalt wie zich kwalificeert voor de Spelen een veelvoud aan complexe vragen oproept die voor iedereen in deze onzekere tijd alleen maar groter worden."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
5 uur geleden