'Meerderheid atleten bezorgd over gebrek aan dopingcontroles'
NEW YORK (ANP/RTR) - Een overgrote meerderheid van de atleten die zijn aangesloten bij de Athletics Association van tweevoudig olympisch kampioen Christian Taylor maakt zich zorgen over de teruggelopen controles op verboden middelen tijdens de coronapandemie.
De Amerikaanse hink-stap-springer, ook viervoudig wereldkampioen, hield een enquête onder 685 atleten uit 82 landen. Daarvan is 78 procent bezorgd of uitslagen wel waarde hebben door het gebrek aan testen. "Er moet verder gewerkt worden aan het vertrouwen dat atleten en het publiek kunnen hebben in de resultaten die in de komende periode worden behaald", staat in de verklaring.
De enquête vroeg ook naar de kwalificatieprocedures voor de Spelen van Tokio die zijn verschoven naar de zomer van 2021. Van de atleten wil 60 procent dat prestaties van later dit jaar van voor december meetellen, terwijl 56 procent ook vindt dat dat niet helemaal eerlijk is omdat de maatregelen vanwege het coronavirus per land verschillen.
Een grote meerderheid van 81 procent vindt dat er voor de kwalificatie moet worden nagedacht over een verandering van de ranglijsten. "Deze resultaten laten zien dat het nieuwe rankingsysteem dat bepaalt wie zich kwalificeert voor de Spelen een veelvoud aan complexe vragen oproept die voor iedereen in deze onzekere tijd alleen maar groter worden."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
9 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
18 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden