Meerdere zwaargewonden bij betoging tegen Frans waterreservoir
SAINTE-SOLINE (ANP) - Tijdens een demonstratie tegen de bouw van een enorm waterbassin bij het dorp Sainte-Soline in het zuidwesten van Frankrijk zijn zware gevechten uitgebroken tussen betogers en politie. Daarbij is een aantal mensen zwaargewond geraakt.
Naar schatting 6000 betogers stonden tegenover 3200 politieagenten. Er is sprake van 24 gewonde agenten. Een van hen is er erg aan toe en moest met een helikopter worden afgevoerd. Ook minstens zeven demonstranten raakten gewond. Betogers zelf spreken van tientallen gewonden.
De agenten werden aangevallen met molotovcocktails en vuurwerk. Zelf gebruikten ze traangas om de betogers uit elkaar te drijven. Er zijn zeker tien arrestaties verricht. Minstens drie politievoertuigen zijn in vlammen opgegaan. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zegt dat "ultralinkse milieuactivisten er ongekend veel geweld" hebben gebruikt tegen de duizenden agenten die ernaartoe waren gestuurd.
Gevaar voor lokale landbouw
Het is de tweede grote manifestatie tegen de aanleg van een heel groot bassin dat moet dienen als waterreserve. In oktober betoogden al duizenden inwoners tegen het project. Boeren en milieuactivisten zien de kolossale reservoirs als een gevaar voor de lokale landbouw en het milieu in de streek.
De 'megabassins' zijn bedacht om eventuele waterschaarste op te vangen nu er als gevolg van de klimaatverandering steeds vaker lange periodes van droogte zijn. Maar volgens plaatselijke boerenbedrijven en milieuactivisten zijn ze schadelijk. De reservoirs moeten ongeveer driehonderd olympische zwembaden water bevatten. Daarvoor wordt een kunstmatig meer van 650.000 kubieke meter uitgegraven.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.
5 minuten geledenPALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
41 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
3 uur geleden