Meerdere zwaargewonden bij betoging tegen Frans waterreservoir
SAINTE-SOLINE (ANP) - Tijdens een demonstratie tegen de bouw van een enorm waterbassin bij het dorp Sainte-Soline in het zuidwesten van Frankrijk zijn zware gevechten uitgebroken tussen betogers en politie. Daarbij is een aantal mensen zwaargewond geraakt.
Naar schatting 6000 betogers stonden tegenover 3200 politieagenten. Er is sprake van 24 gewonde agenten. Een van hen is er erg aan toe en moest met een helikopter worden afgevoerd. Ook minstens zeven demonstranten raakten gewond. Betogers zelf spreken van tientallen gewonden.
De agenten werden aangevallen met molotovcocktails en vuurwerk. Zelf gebruikten ze traangas om de betogers uit elkaar te drijven. Er zijn zeker tien arrestaties verricht. Minstens drie politievoertuigen zijn in vlammen opgegaan. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zegt dat "ultralinkse milieuactivisten er ongekend veel geweld" hebben gebruikt tegen de duizenden agenten die ernaartoe waren gestuurd.
Gevaar voor lokale landbouw
Het is de tweede grote manifestatie tegen de aanleg van een heel groot bassin dat moet dienen als waterreserve. In oktober betoogden al duizenden inwoners tegen het project. Boeren en milieuactivisten zien de kolossale reservoirs als een gevaar voor de lokale landbouw en het milieu in de streek.
De 'megabassins' zijn bedacht om eventuele waterschaarste op te vangen nu er als gevolg van de klimaatverandering steeds vaker lange periodes van droogte zijn. Maar volgens plaatselijke boerenbedrijven en milieuactivisten zijn ze schadelijk. De reservoirs moeten ongeveer driehonderd olympische zwembaden water bevatten. Daarvoor wordt een kunstmatig meer van 650.000 kubieke meter uitgegraven.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
4 uur geleden