Meerdere zwaargewonden bij betoging tegen Frans waterreservoir
SAINTE-SOLINE (ANP) - Tijdens een demonstratie tegen de bouw van een enorm waterbassin bij het dorp Sainte-Soline in het zuidwesten van Frankrijk zijn zware gevechten uitgebroken tussen betogers en politie. Daarbij is een aantal mensen zwaargewond geraakt.
Naar schatting 6000 betogers stonden tegenover 3200 politieagenten. Er is sprake van 24 gewonde agenten. Een van hen is er erg aan toe en moest met een helikopter worden afgevoerd. Ook minstens zeven demonstranten raakten gewond. Betogers zelf spreken van tientallen gewonden.
De agenten werden aangevallen met molotovcocktails en vuurwerk. Zelf gebruikten ze traangas om de betogers uit elkaar te drijven. Er zijn zeker tien arrestaties verricht. Minstens drie politievoertuigen zijn in vlammen opgegaan. Minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zegt dat "ultralinkse milieuactivisten er ongekend veel geweld" hebben gebruikt tegen de duizenden agenten die ernaartoe waren gestuurd.
Gevaar voor lokale landbouw
Het is de tweede grote manifestatie tegen de aanleg van een heel groot bassin dat moet dienen als waterreserve. In oktober betoogden al duizenden inwoners tegen het project. Boeren en milieuactivisten zien de kolossale reservoirs als een gevaar voor de lokale landbouw en het milieu in de streek.
De 'megabassins' zijn bedacht om eventuele waterschaarste op te vangen nu er als gevolg van de klimaatverandering steeds vaker lange periodes van droogte zijn. Maar volgens plaatselijke boerenbedrijven en milieuactivisten zijn ze schadelijk. De reservoirs moeten ongeveer driehonderd olympische zwembaden water bevatten. Daarvoor wordt een kunstmatig meer van 650.000 kubieke meter uitgegraven.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
1 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
12 uur geleden