Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling

Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam worden dit jaar meerdere vuurwerkshows georganiseerd tijdens de jaarwisseling, meldt de gemeente maandag. Net als vorig jaar is er op het Museumplein een licht- en vuurwerkshow, in stadsdeel Nieuw-West komt een vuurwerkshow. Ook in Weesp, dat sinds een jaar officieel onder de gemeente Amsterdam valt, is een vuurwerkshow.

Met de centrale vuurwerkshows hoopt de gemeente op een "knalfeest dat leuk en veilig is voor iedereen". Deze jaarwisseling geldt voor het tweede jaar op rij een lokaal afsteekverbod. "Amsterdam wil een nieuwe traditie starten om met oud en nieuw naar een centrale nieuwjaarsviering te gaan in plaats van zelf vuurwerk af te steken."

Vorige jaarwisseling was er op het Museumplein al een licht- en vuurwerkshow, waar zo'n 60.000 mensen op afkwamen. Dit jaar wordt de show uitgebreid met onder meer een speciaal kinderprogramma, waarbij tussen 18.45 en 19.10 uur voor kinderen wordt afgeteld naar het nieuwe jaar en vuurwerk wordt afgestoken. Het officiële programma begint om 22.30 uur, met onder meer optredens en een grote aftelklok tot de jaarwisseling.

Afsteekverbod

In Nieuw-West wordt tussen 00.00 tot 00.10 uur een vuurwerkshow afgestoken bij de Sloterplas. In Nieuw-West en bij het Museumplein mogen jongeren helpen door onder meer vuurwerk klaar te zetten voor de shows. In Weesp is in de Kom vanaf middernacht een kwartier lang een professionele vuurwerkshow te zien.

Volgens de gemeente staat het overgrote deel van de Amsterdammers positief tegenover een afsteekverbod van vuurwerk. "77 procent van de Amsterdammers vindt het belangrijk dat overlast van vuurwerk wordt teruggedrongen en 89 procent van de Amsterdammers geeft (helemaal) niet om het zelf afsteken van vuurwerk", aldus de gemeente. Het bestuur van de hoofdstad wil daarom graag dat het lokale afsteekverbod definitief wordt.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

58 minuten geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

2 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

4 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

4 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

4 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

5 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

5 uur geleden