Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam worden dit jaar meerdere vuurwerkshows georganiseerd tijdens de jaarwisseling, meldt de gemeente maandag. Net als vorig jaar is er op het Museumplein een licht- en vuurwerkshow, in stadsdeel Nieuw-West komt een vuurwerkshow. Ook in Weesp, dat sinds een jaar officieel onder de gemeente Amsterdam valt, is een vuurwerkshow.
Met de centrale vuurwerkshows hoopt de gemeente op een "knalfeest dat leuk en veilig is voor iedereen". Deze jaarwisseling geldt voor het tweede jaar op rij een lokaal afsteekverbod. "Amsterdam wil een nieuwe traditie starten om met oud en nieuw naar een centrale nieuwjaarsviering te gaan in plaats van zelf vuurwerk af te steken."
Vorige jaarwisseling was er op het Museumplein al een licht- en vuurwerkshow, waar zo'n 60.000 mensen op afkwamen. Dit jaar wordt de show uitgebreid met onder meer een speciaal kinderprogramma, waarbij tussen 18.45 en 19.10 uur voor kinderen wordt afgeteld naar het nieuwe jaar en vuurwerk wordt afgestoken. Het officiële programma begint om 22.30 uur, met onder meer optredens en een grote aftelklok tot de jaarwisseling.
Afsteekverbod
In Nieuw-West wordt tussen 00.00 tot 00.10 uur een vuurwerkshow afgestoken bij de Sloterplas. In Nieuw-West en bij het Museumplein mogen jongeren helpen door onder meer vuurwerk klaar te zetten voor de shows. In Weesp is in de Kom vanaf middernacht een kwartier lang een professionele vuurwerkshow te zien.
Volgens de gemeente staat het overgrote deel van de Amsterdammers positief tegenover een afsteekverbod van vuurwerk. "77 procent van de Amsterdammers vindt het belangrijk dat overlast van vuurwerk wordt teruggedrongen en 89 procent van de Amsterdammers geeft (helemaal) niet om het zelf afsteken van vuurwerk", aldus de gemeente. Het bestuur van de hoofdstad wil daarom graag dat het lokale afsteekverbod definitief wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
6 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
14 uur geleden