Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling

Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam worden dit jaar meerdere vuurwerkshows georganiseerd tijdens de jaarwisseling, meldt de gemeente maandag. Net als vorig jaar is er op het Museumplein een licht- en vuurwerkshow, in stadsdeel Nieuw-West komt een vuurwerkshow. Ook in Weesp, dat sinds een jaar officieel onder de gemeente Amsterdam valt, is een vuurwerkshow.

Met de centrale vuurwerkshows hoopt de gemeente op een "knalfeest dat leuk en veilig is voor iedereen". Deze jaarwisseling geldt voor het tweede jaar op rij een lokaal afsteekverbod. "Amsterdam wil een nieuwe traditie starten om met oud en nieuw naar een centrale nieuwjaarsviering te gaan in plaats van zelf vuurwerk af te steken."

Vorige jaarwisseling was er op het Museumplein al een licht- en vuurwerkshow, waar zo'n 60.000 mensen op afkwamen. Dit jaar wordt de show uitgebreid met onder meer een speciaal kinderprogramma, waarbij tussen 18.45 en 19.10 uur voor kinderen wordt afgeteld naar het nieuwe jaar en vuurwerk wordt afgestoken. Het officiële programma begint om 22.30 uur, met onder meer optredens en een grote aftelklok tot de jaarwisseling.

Afsteekverbod

In Nieuw-West wordt tussen 00.00 tot 00.10 uur een vuurwerkshow afgestoken bij de Sloterplas. In Nieuw-West en bij het Museumplein mogen jongeren helpen door onder meer vuurwerk klaar te zetten voor de shows. In Weesp is in de Kom vanaf middernacht een kwartier lang een professionele vuurwerkshow te zien.

Volgens de gemeente staat het overgrote deel van de Amsterdammers positief tegenover een afsteekverbod van vuurwerk. "77 procent van de Amsterdammers vindt het belangrijk dat overlast van vuurwerk wordt teruggedrongen en 89 procent van de Amsterdammers geeft (helemaal) niet om het zelf afsteken van vuurwerk", aldus de gemeente. Het bestuur van de hoofdstad wil daarom graag dat het lokale afsteekverbod definitief wordt.

Meer uit Binnenland

Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

5 minuten geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

5 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

8 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

9 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

12 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

12 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

12 uur geleden