Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling

Meerdere vuurwerkshows in Amsterdam tijdens jaarwisseling

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam worden dit jaar meerdere vuurwerkshows georganiseerd tijdens de jaarwisseling, meldt de gemeente maandag. Net als vorig jaar is er op het Museumplein een licht- en vuurwerkshow, in stadsdeel Nieuw-West komt een vuurwerkshow. Ook in Weesp, dat sinds een jaar officieel onder de gemeente Amsterdam valt, is een vuurwerkshow.

Met de centrale vuurwerkshows hoopt de gemeente op een "knalfeest dat leuk en veilig is voor iedereen". Deze jaarwisseling geldt voor het tweede jaar op rij een lokaal afsteekverbod. "Amsterdam wil een nieuwe traditie starten om met oud en nieuw naar een centrale nieuwjaarsviering te gaan in plaats van zelf vuurwerk af te steken."

Vorige jaarwisseling was er op het Museumplein al een licht- en vuurwerkshow, waar zo'n 60.000 mensen op afkwamen. Dit jaar wordt de show uitgebreid met onder meer een speciaal kinderprogramma, waarbij tussen 18.45 en 19.10 uur voor kinderen wordt afgeteld naar het nieuwe jaar en vuurwerk wordt afgestoken. Het officiële programma begint om 22.30 uur, met onder meer optredens en een grote aftelklok tot de jaarwisseling.

Afsteekverbod

In Nieuw-West wordt tussen 00.00 tot 00.10 uur een vuurwerkshow afgestoken bij de Sloterplas. In Nieuw-West en bij het Museumplein mogen jongeren helpen door onder meer vuurwerk klaar te zetten voor de shows. In Weesp is in de Kom vanaf middernacht een kwartier lang een professionele vuurwerkshow te zien.

Volgens de gemeente staat het overgrote deel van de Amsterdammers positief tegenover een afsteekverbod van vuurwerk. "77 procent van de Amsterdammers vindt het belangrijk dat overlast van vuurwerk wordt teruggedrongen en 89 procent van de Amsterdammers geeft (helemaal) niet om het zelf afsteken van vuurwerk", aldus de gemeente. Het bestuur van de hoofdstad wil daarom graag dat het lokale afsteekverbod definitief wordt.

Meer uit Binnenland

ME ingezet om onrust in Haagse Schilderswijk na finale Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.

26 minuten geleden
Nederlanders vrezen niet meer op de VS te kunnen rekenen

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.

27 minuten geleden
Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

5 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

7 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

10 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

11 uur geleden