Meerdere vrouwen gedrogeerd op feest Duitse sociaaldemocraten
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Op een zomerfeest van de Duitse sociaaldemocratische partij SPD zijn afgelopen woensdag meerdere vrouwen gedrogeerd. Het is onduidelijk met welk middel dat precies gebeurde en hoeveel vrouwen er precies slachtoffer werden. Tot nu toe zijn vijf tot negen slachtoffers gemeld.
De eerste klacht kwam van een 21-jarige vrouw die zei zich niet goed en duizelig te voelen en zich niets van het feest na het midden van de avond te kunnen herinneren. Ze had geen alcohol gedronken. Ze meldde zich in een ziekenhuis waar bloed werd afgenomen maar de uitslag van dat onderzoek is nog niet bekend.
Het feest werd gehouden net voor het aankomende zomerreces en trok zo'n duizend bezoekers. Ook bondskanselier Olaf Scholz was aanwezig. Een woordvoerder van de partij zegt dat het "een intern evenement was waar je alleen met een uitnodiging naar binnen kon."
De politie doet onderzoek naar het incident. SPD-parlementariër Katja Mast roept slachtoffers op Twitter op zich te melden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
1 minuut geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden