Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Drie VN-waarnemers en een tolk zijn in Libanon gewond geraakt door een explosie in hun omgeving. VN-vredesmacht UNIFIL bevestigt het voorval en noemt het onacceptabel.
De VN-vredesmissie zegt dat de groep te voet op patrouille was in het zuiden van Libanon. Er zou vervolgens in de buurt een projectiel zijn ontploft. Er wordt nog onderzocht wie daar verantwoordelijk voor is.
UNIFIL sprak aanvankelijk over vier gewonde waarnemers, maar paste dat later aan.
Nationaliteit waarnemers
Over de nationaliteit van de betrokken waarnemers is nog niets bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zegt dat het in elk geval niet gaat om Nederlanders.
Veiligheidsbronnen hadden tegenover persbureau Reuters al melding gemaakt van een incident waar waarnemers bij betrokken waren. Zij vertelde dat een voertuig bij Rmeish was getroffen door een Israëlische aanval.
Blauwe Linie
Israël ontkende vervolgens zo'n aanval te hebben uitgevoerd. De burgemeester van Rmeish vertelde dat een explosie is gehoord. "De buitenlandse waarnemers zijn met helikopter en auto naar ziekenhuizen gebracht", aldus de burgemeester.
Een waarnemingsmissie van de VN houdt in Libanon toezicht bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die 120 kilometer lange lijn is in 2000 ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen zich voldoende hadden teruggetrokken bij hun vertrek uit het zuiden van Libanon.
Spanningen
De spanning in het grensgebied nam de afgelopen maanden weer flink toe tijdens de Israëlische oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. Israëlische troepen en strijders van Hezbollah hebben elkaar herhaaldelijk onder vuur genomen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
7 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
9 uur geleden