Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon

Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Drie VN-waarnemers en een tolk zijn in Libanon gewond geraakt door een explosie in hun omgeving. VN-vredesmacht UNIFIL bevestigt het voorval en noemt het onacceptabel.

De VN-vredesmissie zegt dat de groep te voet op patrouille was in het zuiden van Libanon. Er zou vervolgens in de buurt een projectiel zijn ontploft. Er wordt nog onderzocht wie daar verantwoordelijk voor is.

UNIFIL sprak aanvankelijk over vier gewonde waarnemers, maar paste dat later aan.

Nationaliteit waarnemers

Over de nationaliteit van de betrokken waarnemers is nog niets bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zegt dat het in elk geval niet gaat om Nederlanders.

Veiligheidsbronnen hadden tegenover persbureau Reuters al melding gemaakt van een incident waar waarnemers bij betrokken waren. Zij vertelde dat een voertuig bij Rmeish was getroffen door een Israëlische aanval.

Blauwe Linie

Israël ontkende vervolgens zo'n aanval te hebben uitgevoerd. De burgemeester van Rmeish vertelde dat een explosie is gehoord. "De buitenlandse waarnemers zijn met helikopter en auto naar ziekenhuizen gebracht", aldus de burgemeester.

Een waarnemingsmissie van de VN houdt in Libanon toezicht bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die 120 kilometer lange lijn is in 2000 ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen zich voldoende hadden teruggetrokken bij hun vertrek uit het zuiden van Libanon.

Spanningen

De spanning in het grensgebied nam de afgelopen maanden weer flink toe tijdens de Israëlische oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. Israëlische troepen en strijders van Hezbollah hebben elkaar herhaaldelijk onder vuur genomen.

Meer uit Buitenland

Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

13 minuten geleden
Amerikaanse arts loopt ebola op in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.

1 uur geleden
Verscherpte controle in VS op reizigers uit delen Afrika om ebola

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.

3 uur geleden
Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

4 uur geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

5 uur geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

6 uur geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

7 uur geleden