Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon

Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Drie VN-waarnemers en een tolk zijn in Libanon gewond geraakt door een explosie in hun omgeving. VN-vredesmacht UNIFIL bevestigt het voorval en noemt het onacceptabel.

De VN-vredesmissie zegt dat de groep te voet op patrouille was in het zuiden van Libanon. Er zou vervolgens in de buurt een projectiel zijn ontploft. Er wordt nog onderzocht wie daar verantwoordelijk voor is.

UNIFIL sprak aanvankelijk over vier gewonde waarnemers, maar paste dat later aan.

Nationaliteit waarnemers

Over de nationaliteit van de betrokken waarnemers is nog niets bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zegt dat het in elk geval niet gaat om Nederlanders.

Veiligheidsbronnen hadden tegenover persbureau Reuters al melding gemaakt van een incident waar waarnemers bij betrokken waren. Zij vertelde dat een voertuig bij Rmeish was getroffen door een Israëlische aanval.

Blauwe Linie

Israël ontkende vervolgens zo'n aanval te hebben uitgevoerd. De burgemeester van Rmeish vertelde dat een explosie is gehoord. "De buitenlandse waarnemers zijn met helikopter en auto naar ziekenhuizen gebracht", aldus de burgemeester.

Een waarnemingsmissie van de VN houdt in Libanon toezicht bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die 120 kilometer lange lijn is in 2000 ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen zich voldoende hadden teruggetrokken bij hun vertrek uit het zuiden van Libanon.

Spanningen

De spanning in het grensgebied nam de afgelopen maanden weer flink toe tijdens de Israëlische oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. Israëlische troepen en strijders van Hezbollah hebben elkaar herhaaldelijk onder vuur genomen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

17 minuten geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

35 minuten geleden
Israël zegt optreden tegen Hezbollah niet te staken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.

37 minuten geleden
Strenge veiligheidsmaatregelen rond bezoek Trump aan NBA-finale

NEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.

50 minuten geleden
Onderzoek: weinig animo in Oekraïne voor onvoorwaardelijk bestand

KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.

1 uur geleden
Hulporganisaties bezorgd over nieuwe escalatie in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.

2 uur geleden
Waarnemers: stembusgang Armenië goed verlopen, ondanks inmenging

JEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.

2 uur geleden