Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon

Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Drie VN-waarnemers en een tolk zijn in Libanon gewond geraakt door een explosie in hun omgeving. VN-vredesmacht UNIFIL bevestigt het voorval en noemt het onacceptabel.

De VN-vredesmissie zegt dat de groep te voet op patrouille was in het zuiden van Libanon. Er zou vervolgens in de buurt een projectiel zijn ontploft. Er wordt nog onderzocht wie daar verantwoordelijk voor is.

UNIFIL sprak aanvankelijk over vier gewonde waarnemers, maar paste dat later aan.

Nationaliteit waarnemers

Over de nationaliteit van de betrokken waarnemers is nog niets bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zegt dat het in elk geval niet gaat om Nederlanders.

Veiligheidsbronnen hadden tegenover persbureau Reuters al melding gemaakt van een incident waar waarnemers bij betrokken waren. Zij vertelde dat een voertuig bij Rmeish was getroffen door een Israëlische aanval.

Blauwe Linie

Israël ontkende vervolgens zo'n aanval te hebben uitgevoerd. De burgemeester van Rmeish vertelde dat een explosie is gehoord. "De buitenlandse waarnemers zijn met helikopter en auto naar ziekenhuizen gebracht", aldus de burgemeester.

Een waarnemingsmissie van de VN houdt in Libanon toezicht bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die 120 kilometer lange lijn is in 2000 ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen zich voldoende hadden teruggetrokken bij hun vertrek uit het zuiden van Libanon.

Spanningen

De spanning in het grensgebied nam de afgelopen maanden weer flink toe tijdens de Israëlische oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. Israëlische troepen en strijders van Hezbollah hebben elkaar herhaaldelijk onder vuur genomen.

Meer uit Buitenland

Niet jaar maar halfjaar uitstel voor EU-ontbossingswet

BRUSSEL (ANP) - De EU-ontbossingswet die nog een jaar zou worden uitgesteld, wordt met een half jaar minder uitgesteld. Dat meldt de Europese Commissie, nadat ze in september zei dat uitstel van een jaar nodig was om verwachte overbelasting van het IT-systeem te voorkomen. Wel voert de Commissie enkele vereenvoudigingen door.

44 minuten geleden
Wereldbank: wederopbouw Syrië kost 216 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Syrië gaat volgens de Wereldbank zo'n 216 miljard dollar (186 miljard euro) kosten. Dat is tien keer de omvang van de hele Syrische economie in 2024. Zonder internationale hulp redt Syrië dat niet, aldus de organisatie.

1 uur geleden
Oekraïne verhoogt defensiebudget met nog eens 6,7 miljard

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de defensiebegroting voor dit jaar aangepast. Het budget is verhoogd met 324,7 miljard grivna (6,7 miljard euro), meldt persbureau Interfax.

1 uur geleden
Israël draagt opnieuw lichamen van 15 Palestijnen over

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen overgedragen aan het Rode Kruis, als onderdeel van een bestand met Hamas. Het totale aantal overleden Palestijnen dat is teruggekeerd naar Gaza, stijgt daarmee naar 165.

1 uur geleden
Belgische ex-premier De Croo wordt chef VN-ontwikkelingsprogramma

NEW YORK (ANP/BELGA) - De Belgische oud-premier Alexander De Croo is voorgedragen als hoofd van het Ontwikkelingsprogramma van de Verenigde Naties (UNDP). Volgens persbureau Belga moet zijn benoeming nog worden goedgekeurd door het bestuur van UNDP en door de Algemene Vergadering van de VN, maar dat zouden formaliteiten zijn.

2 uur geleden
EU-parlement stemt in met nieuwe rijbewijsregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe rijbewijsregels in de Europese Unie. Zo zijn EU-rijbewijzen voor auto's en motoren straks vijftien jaar geldig. Ook komt er een nieuw digitaal rijbewijs. Dat vervangt niet het fysieke rijbewijs, maar beide zullen geldig zijn, hebben de parlementariërs vastgesteld.

2 uur geleden
Amerikaanse vicepresident JD Vance aangekomen in Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is aangekomen in Israël. Hij komt daar om verder te praten over het wankele staakt-het-vuren in de Gazastrook en de onderhandelingen over de tweede fase van het bestand, dat tot stand kwam via een Amerikaans twintigpuntenplan.

3 uur geleden