Meerdere VN-waarnemers gewond door explosie in Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Drie VN-waarnemers en een tolk zijn in Libanon gewond geraakt door een explosie in hun omgeving. VN-vredesmacht UNIFIL bevestigt het voorval en noemt het onacceptabel.
De VN-vredesmissie zegt dat de groep te voet op patrouille was in het zuiden van Libanon. Er zou vervolgens in de buurt een projectiel zijn ontploft. Er wordt nog onderzocht wie daar verantwoordelijk voor is.
UNIFIL sprak aanvankelijk over vier gewonde waarnemers, maar paste dat later aan.
Nationaliteit waarnemers
Over de nationaliteit van de betrokken waarnemers is nog niets bekendgemaakt. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zegt dat het in elk geval niet gaat om Nederlanders.
Veiligheidsbronnen hadden tegenover persbureau Reuters al melding gemaakt van een incident waar waarnemers bij betrokken waren. Zij vertelde dat een voertuig bij Rmeish was getroffen door een Israëlische aanval.
Blauwe Linie
Israël ontkende vervolgens zo'n aanval te hebben uitgevoerd. De burgemeester van Rmeish vertelde dat een explosie is gehoord. "De buitenlandse waarnemers zijn met helikopter en auto naar ziekenhuizen gebracht", aldus de burgemeester.
Een waarnemingsmissie van de VN houdt in Libanon toezicht bij de zogenoemde Blauwe Linie. Die 120 kilometer lange lijn is in 2000 ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen zich voldoende hadden teruggetrokken bij hun vertrek uit het zuiden van Libanon.
Spanningen
De spanning in het grensgebied nam de afgelopen maanden weer flink toe tijdens de Israëlische oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. Israëlische troepen en strijders van Hezbollah hebben elkaar herhaaldelijk onder vuur genomen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
3 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
13 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
15 uur geleden