Meerdere verdachten van onrust na nederlaag Marokko nog vast
DEN HAAG (ANP) - Meerdere mensen die zijn opgepakt bij ongeregeldheden na afloop van de verloren WK-wedstrijd van Marokko zaten donderdagochtend nog vast. In de grote steden hield de politie zeker 26 mensen aan, onder meer voor het gooien van vuurwerk, het verstoren van de openbare orde en belediging van de politie. Frankrijk was met 2-0 te sterk voor Marokko in de halve finale van het WK.
In Rotterdam verjoeg de mobiele eenheid aan het einde van de avond groepjes jongeren van de West-Kruiskade en het Kruisplein in het centrum. Daar staken ze vuurwerk af, blokkeerden ze de straat en gooiden ze stenen naar de politie. Een omstander werd mishandeld en liep een gebroken neus op. De politie pakte uiteindelijk veertien mensen op. Dertien van hen zaten donderdagochtend nog vast.
In Amsterdam West werden drie minderjarigen aangehouden vanwege het afsteken van zwaar vuurwerk. De ME moest ook in de hoofdstad in actie komen, toen meer dan honderd mensen de confrontatie zochten met de politie in de wijk Osdorp. Volgens de politie bleef het op die incidenten na grotendeels rustig in Amsterdam. De drie verdachten zijn volgens een woordvoerder weer op vrije voeten.
Rustig
Volgens de politie bleef het in Den Haag rustig na het verlies van Marokko. Honderden mensen kwamen na de wedstrijd bijeen in de Schilderswijk. Jongeren bedankten in een toespraak op straat onder meer de politie en buurtvaders. Twee personen werden opgepakt in de Hofstad, onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk, maar verder was het een stuk kalmer dan bij andere wedstrijden van Marokko, aldus de politie. De twee verdachten zitten volgens een woordvoerder nog vast en worden donderdag verder verhoord.
Ook in Utrecht bleef het betrekkelijk rustig. Er was veel politie op de been in de buurt Lombok. Tientallen mensen hingen na afloop van de nederlaag van Marokko rond op het Moskeeplein, waar wat vuurwerk werd afgestoken. De politie hield uiteindelijk zeven mensen aan voor vuurwerkbezit, het afsteken van vuurwerk of het verstoren van de openbare orde. Alle verdachten zijn inmiddels weer vrij, aldus een woordvoerster. Onder hen waren ook meerdere minderjarigen.
Meer uit Binnenland
LUXEMBURG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Migratie, CDA) kijkt uit naar de start van het Europese asiel- en migratiepact. "Dat draagt echt bij aan meer grip op migratie", zei hij donderdag in Luxemburg. Maar de grootste opgave is om buiten Europa maatregelen te treffen om te voorkomen dat mensen naar de EU komen, zei de minister na afloop van de vergadering van EU-ministers van Migratie.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof heeft donderdag een 23-jarige Amsterdammer veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor de gewelddadige beroving van ex-autocoureur Robert Doornbos. Dat gebeurde op 18 maart 2023 in Amsterdam-Buitenveldert.
42 minuten geledenGIETEN (ANP) - De Drentse gemeente Aa en Hunze, waar Gieten onderdeel van is, vangt de komende nachten opnieuw asielzoekers op, afkomstig van aanmeldcentrum Ter Apel. Dat meldt de gemeente op haar website. De opvang gebeurt in sporthal De Goorns in Gieten. De gemeente doet dat op nadrukkelijk verzoek van minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie. "De groep komt laat in de avond aan en vertrekt voor 7 uur 's ochtends naar het aanmeldcentrum in Ter Apel."
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Een 49-jarige man uit de Limburgse gemeente Horst aan de Maas is de enige verdachte die nog vastzit in het onderzoek naar het seksueel misbruik van gedrogeerde vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan. De man zit veertien dagen in voorarrest, zeggen woordvoerders van de politie Limburg en het Openbaar Ministerie in Limburg.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de strafzaak tegen oud-advocaat Inez Weski. Het OM zegt "zeer tevreden" te zijn over het feit dat de rechtbank vrijwel al het door justitie ingebrachte bewijs heeft overgenomen en dat zij "het handelen van de verdachte in zeer krachtige bewoordingen heeft afgekeurd". Ook Weski ziet af van hoger beroep.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Tegenstanders van de komst van de Amerikaanse rapper Ye gaan zaterdag demonstreren bij het GelreDome in Arnhem. Zo zegt het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) "zeker met protestborden" aanwezig te zullen zijn, laat directeur Naomi Mestrum weten.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich ernstige zorgen over het welzijn van de asielzoekers op het voorterrein in Ter Apel. "Voor de zoveelste keer in ruim twee weken zitten vandaag mensen in het gras, en weten ze niet waar ze vanavond terechtkunnen. Zo kunnen we in Nederland toch niet met mensen omgaan?", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Dit kan zo niet langer."
6 uur geleden