Meerdere verdachten van onrust na nederlaag Marokko nog vast
DEN HAAG (ANP) - Meerdere mensen die zijn opgepakt bij ongeregeldheden na afloop van de verloren WK-wedstrijd van Marokko zaten donderdagochtend nog vast. In de grote steden hield de politie zeker 26 mensen aan, onder meer voor het gooien van vuurwerk, het verstoren van de openbare orde en belediging van de politie. Frankrijk was met 2-0 te sterk voor Marokko in de halve finale van het WK.
In Rotterdam verjoeg de mobiele eenheid aan het einde van de avond groepjes jongeren van de West-Kruiskade en het Kruisplein in het centrum. Daar staken ze vuurwerk af, blokkeerden ze de straat en gooiden ze stenen naar de politie. Een omstander werd mishandeld en liep een gebroken neus op. De politie pakte uiteindelijk veertien mensen op. Dertien van hen zaten donderdagochtend nog vast.
In Amsterdam West werden drie minderjarigen aangehouden vanwege het afsteken van zwaar vuurwerk. De ME moest ook in de hoofdstad in actie komen, toen meer dan honderd mensen de confrontatie zochten met de politie in de wijk Osdorp. Volgens de politie bleef het op die incidenten na grotendeels rustig in Amsterdam. De drie verdachten zijn volgens een woordvoerder weer op vrije voeten.
Rustig
Volgens de politie bleef het in Den Haag rustig na het verlies van Marokko. Honderden mensen kwamen na de wedstrijd bijeen in de Schilderswijk. Jongeren bedankten in een toespraak op straat onder meer de politie en buurtvaders. Twee personen werden opgepakt in de Hofstad, onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk, maar verder was het een stuk kalmer dan bij andere wedstrijden van Marokko, aldus de politie. De twee verdachten zitten volgens een woordvoerder nog vast en worden donderdag verder verhoord.
Ook in Utrecht bleef het betrekkelijk rustig. Er was veel politie op de been in de buurt Lombok. Tientallen mensen hingen na afloop van de nederlaag van Marokko rond op het Moskeeplein, waar wat vuurwerk werd afgestoken. De politie hield uiteindelijk zeven mensen aan voor vuurwerkbezit, het afsteken van vuurwerk of het verstoren van de openbare orde. Alle verdachten zijn inmiddels weer vrij, aldus een woordvoerster. Onder hen waren ook meerdere minderjarigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
50 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
6 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
6 uur geleden