Meerdere verdachten van onrust na nederlaag Marokko nog vast
DEN HAAG (ANP) - Meerdere mensen die zijn opgepakt bij ongeregeldheden na afloop van de verloren WK-wedstrijd van Marokko zaten donderdagochtend nog vast. In de grote steden hield de politie zeker 26 mensen aan, onder meer voor het gooien van vuurwerk, het verstoren van de openbare orde en belediging van de politie. Frankrijk was met 2-0 te sterk voor Marokko in de halve finale van het WK.
In Rotterdam verjoeg de mobiele eenheid aan het einde van de avond groepjes jongeren van de West-Kruiskade en het Kruisplein in het centrum. Daar staken ze vuurwerk af, blokkeerden ze de straat en gooiden ze stenen naar de politie. Een omstander werd mishandeld en liep een gebroken neus op. De politie pakte uiteindelijk veertien mensen op. Dertien van hen zaten donderdagochtend nog vast.
In Amsterdam West werden drie minderjarigen aangehouden vanwege het afsteken van zwaar vuurwerk. De ME moest ook in de hoofdstad in actie komen, toen meer dan honderd mensen de confrontatie zochten met de politie in de wijk Osdorp. Volgens de politie bleef het op die incidenten na grotendeels rustig in Amsterdam. De drie verdachten zijn volgens een woordvoerder weer op vrije voeten.
Rustig
Volgens de politie bleef het in Den Haag rustig na het verlies van Marokko. Honderden mensen kwamen na de wedstrijd bijeen in de Schilderswijk. Jongeren bedankten in een toespraak op straat onder meer de politie en buurtvaders. Twee personen werden opgepakt in de Hofstad, onder meer voor het afsteken van zwaar vuurwerk, maar verder was het een stuk kalmer dan bij andere wedstrijden van Marokko, aldus de politie. De twee verdachten zitten volgens een woordvoerder nog vast en worden donderdag verder verhoord.
Ook in Utrecht bleef het betrekkelijk rustig. Er was veel politie op de been in de buurt Lombok. Tientallen mensen hingen na afloop van de nederlaag van Marokko rond op het Moskeeplein, waar wat vuurwerk werd afgestoken. De politie hield uiteindelijk zeven mensen aan voor vuurwerkbezit, het afsteken van vuurwerk of het verstoren van de openbare orde. Alle verdachten zijn inmiddels weer vrij, aldus een woordvoerster. Onder hen waren ook meerdere minderjarigen.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
13 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
20 uur geleden